Недалекоглядна політика й руйнування сталих величин

12 вересня 2022
 Недалекоглядна політика й руйнування сталих величин

З початком вторгнення росії в Україну практично на очах відбувається руйнування багатьох речей, зв’язків, проектів, інституцій, які ще вчора здавалися досить сталими величинами

Мова йде, про руйнування, як моральне, так і у прямому сенсі слова.

Приміром, сталою величиною донедавна вважався «Північний потік-2», який Німеччина наполегливо втілювала у співпраці з агресивним російським режимом. Багато хто, з лідерів країн Балтії, США, не кажучи вже про Україну та Польщу аргументовано доводили, що газопровід слугує не збільшенню масштабів постачання газу до Європи, а лише зміні шляхів його транспортування.

Довгий період транзитом через Україну на захід прокачувалось близько 70-80% газу, який постачався з росії в Європу, що покривало близько 25% європейських потреб у цій сировині. Ще у 2010 році 98 млрд. м3 російського газу прокачували через територію України. Побудова «Північного потоку-1» зменшила цю кількість на 55 млрд. м3. Запуск «Північного потоку-2» зі схожою пропускною здатністю давав змогу «осушити» українські газопроводи й так нівелювати ризики для росії втратити доходи від експорту газу в ЄС у разі зупинення його транзиту через Україну внаслідок воєнних дій. Але лідерство певного пулу європейських країн вперто вели щодо росії політику за принципом business as usual, не зважаючи на моральні аспекти та звичайну політичну далекоглядність.

Сьогодні є очевидним той факт, що всі співучасники цього проекту несуть моральну відповідальність, оскільки природа й цілі російської політики ні для кого не були таємницею, якщо тільки було бажання не закривати на них очі.

Німеччина не прислуховувалась до аргументів, що публічно наводилися противниками «Північних потоків», тому логічно зіткнулася з необхідністю платити іміджеву ціну за свою політику. Може не всі, може не так відкрито, але німецькі очільники усвідомлюють моральну відповідальність, яка на них лягла з початком російської агресії проти України. Адже, у деякому сенсі, вона стала німецькою співвідповідальністю за чергову, найбільш криваву й хижацьку війну в Європі з часів Другої Світової, та ще й у безпосередній близькості до Європейського Союзу.

Едуард Єфіменко

Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України