Очільник поліції Києва Вигівський: про ситуацію в столиці, зниження злочинності і роботу блокпостів

15 травня 2022
 Очільник поліції Києва Вигівський: про ситуацію в столиці, зниження злочинності і роботу блокпостів

Скоро третій місяць, як Україна потерпає від воєнної російської агресії. Окупанта відкинуто від столиці, то ж Київ потроху оговтується від бойових дій, які проходили у безпосередній близькості від передмістя 

Як зазначив начальник київської поліції Іван Вигівський у ефірі спільного телемарафону, сплеск злочинності не спостерігається, ситуація у місті контрольована. «З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну рівень злочинності зменшився на 50%. Поліцейські Києва опрацювали понад 130 тисяч викликів», - додав Вигівський.

Представники громадськості не тільки підтверджують слова очільника столичної поліції, але й акцентують, що контрольованість ситуації, стала можливою, у тому числі, завдяки високому  професійному  рівню роботи керівництва столичного поліцейського главку. У даному контексті, вони наголошують ще й на таких факторах, пов’язаних з війною, як виїзд громадян зі столиці та посилення законодавства щодо відповідальності за правопорушення.

90

У перші дні війни керівництвом київського поліцейського главку в кожному районі столиці було створено по десять секторів, де розмістили поліцейських на постійній основі. Така організація роботи поліцейських забезпечила безпосередній і цілодобовий  контакт правоохоронців з мешканцями, що залишилися у місті.

Очільник поліції Києва підкреслив, що пильне й відповідальне ставлення  городян, які мали можливість швидко сповістити про підозрілі факти, та оперативне реагування поліцейських на ситуацію дали у сумі позитивний профілактичний ефект щодо рівня злочинності, насамперед щодо майнових правопорушень, мародерства. Разом з тим, й надалі навряд чи слід розслаблятися охочим  до чужого майна, бо, за підтвердженням Вигівського, акцент роботи правоохоронців на попередження квартирних крадіжок, а також на запобігання незаконним заволодінням авто, власники яких виїхали під час евакуації, залишається жорстким.

91

Беззаперечно, такий напрямок діяльності поліції як блокпости  - є одним з важливих факторів, що впливають на контрольованість ситуації в столиці. Начальник поліції Києва роз’яснив, що у перші дні війни у місті  було понад 220 блокпостів, частина з яких була організована самими громадянами, хаотично, без централізованого управління. З часом всі блокпости були взяті під контроль військовими та правоохоронцями, були структуровані, і  фортифіковані.

92

На сьогодні у столиці функціонують 49 блокпостів, до складу яких входять військові, нацгвардійці, поліцейські, представники тероборони. Вони реалізують жорсткий контроль, особливо в період комендантської години, тож необхідність дотримуватися всіх правил у такий час нікуди не зникає, навіть з появою деяких послаблень, пов’язаних зі скороченням комендантського періоду, та введенням продажу алкогольних напоїв у певних часових межах.

«Війна йде, воєнний стан продовжено, тому ці заходи необхідні, вони будуть продовжені, найближчим часом вони зняті не будуть, і блокпости також будуть функціонувати», - підкреслив очільник столичного главку Іван Вигівський.

Події Відео 02 грудня 2022

Катували людей та відбирали бізнес: поліцейські провели міждержавну спецоперацію для викриття організованого злочинного угруповання

Зловмисники мали корупційні зв'язки в органах влади, правоохоронних органах та кримінальних колах сусідньої країни