Переговорний процес з рф зараз на паузі – Подоляк

18 травня 2022
 Переговорний процес з рф зараз на паузі – Подоляк

Переговорний процес між Україною та російською федерацією нині призупинено

Про це заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у коментарі ЗМІ.

«Об’єктивно говорячи, переговорний процес дійсно на паузі. Чому? Причин декілька. росія не демонструє ключового - розуміння сьогоднішніх процесів у світі. І своєї вкрай негативної ролі», - сказав він.

По-друге, за його словами, росія не розуміє, що в будь-якому сенсі війна йде вже не за правилами, графіком чи планами рф, а спротив України, і спротив професійний, тільки наростає.

Подоляк переконаний, що жодних своїх цілей росія не досягне.

По-третє, зазначив він, рф не може відмовитися від пропагандистського нагнітання на внутрішньому ринку, і тому політична еліта боїться говорити правду про те, що з війни треба виходити на зовсім інших умовах, ніж було заявлено спочатку.

Радник очільника ОП підкреслив, що російський політикум воліє продовжувати переговори як елемент своєї пропаганди тільки для внутрішнього вжитку, тому і в публічному просторі лунають коментарі росіян шантажного типу щодо переговорів.

«І нарешті, ключове. росія абсолютно хоче побачити в дії всі пакети міжнародних економічних санкцій і остаточно зрозуміти дійсну «боєздатність» своєї армії, а також втратити залишки своєї репутації. Така, на мій погляд, стратегічна ціль росіян: все або нічого. Тому немає сенсу заважати падінню цієї дивакуватої «імперії», - зауважив Подоляк.

На його погляд, сьогодні взагалі не йдеться про «вихід чи не вихід» з переговорного процесу української делегації, а йдеться тільки про доцільність і конкретику на даному етапі.

«Буде конкретика - будуть продовжені політичні переговори», - додав радник керівника Офісу глави держави.

Як повідомлялося, останні очні переговори між українською та російською делегаціями відбулися 29 березня у Стамбулі. Українська делегація виступила тоді з низкою пропозицій щодо припинення війни, серед яких - підписання міжнародного договору про гарантії безпеки для України.

Джерело Укрінформ
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції