Гібридна війна проти України з боку Росії триває. Це означає використання противником у взаємозв’язку звичайних і нетрадиційних інструментів сили, та диверсійних дій. Кремль намагається синхронізувати змішення цих інструментів або засобів, щоб скористатися вразливими точками української держави та досягти синергетичного впливу
Так, на початку 2022 року на тлі концентрації російських військ на кордоні з Україною випробуванням для правоохоронних органів та громадян стала інформація про масові мінування об’єктів української інфраструктури. Особливо, це стосувалося ймовірного мінування закладів освіти, що було націлено на поширення паніки серед населення, педагогічних колективів, батьків та учнів.
Як зазначено речницею МВС України, з початку 2022 року правоохоронці отримали інформацію про 339 мінувань: 306 повідомлень надійшло електронною поштою, 27 – телефоном, 6 – особисто або поштою. Це половина подібних повідомлень, що правоохоронці мали за весь минулий рік.
Органи правопорядку реагували на кожне з таких повідомлень. Було перевірено 3 183 об’єкти. Жодне з повідомлень не виявилося правдивим. На даний час у МВС впевнено констатують – це була серія псевдомінувань, яку можна розглядати як один з елементів гібридної війни та спланованої інформаційної атаки.
«Це робиться для поширення паніки. Твердо запевняю: ті, хто влаштовують такі провокації, ніколи не отримають те, на що розраховують!», - такий коментар на останні події з псевдомінуваннями дав керівник МВС Денис Монастирський. Міністр акцентував, що переважна більшість псевдо повідомлень надходять з тимчасово непідконтрольних Україні територій або безпосередньо з РФ.
Поліція Києва дуже оперативно і на високому професійному рівні відпрацювала інформацію про замінування громадських об’єктів, яка після ретельної перевірки не підтвердилася. Противником не було досягнуто мети - тримати киян та жителів столиці у напрузі та відчувати невпевненість у власній безпеці. «Співробітники поліції Києва були в повній готовності, спокійно і професійно виконували свою справу», - відзначив начальник Головного Управління Національної поліції у місті Києві Іван Виговський.
«Поліція Києва й надалі буде чесно та відповідально нести свою службу, адже мешканці столиці довіряють нам найцінніше – своє життя та спокій своїх родин», - підкреслив Виговський.