Понад 90% українців вірять, що Україна зможе відбити напад росії – результати опитування

20 березня 2022
 Понад 90% українців вірять, що Україна зможе відбити напад росії – результати опитування

Про це повідомляється із посиланням на дані опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Так, 77% опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, 14% протилежної думки, 10% – важко оцінити.

Віра у перемогу залишається на найвищому рівні: 93% українців вірять у те, що Україна зможе відбити напад росії. Впевненість у перемозі переважає у всіх регіонах країни.

Половина (47%) опитаних сподіваються, що Україна зможе перемогти у війні з росією вже протягом найближчих кількох тижнів. Чверть (23%) вважають, що війна триватиме кілька місяців. Тільки 12% думають, що війна закінчиться через півроку-рік чи більше. Тих, хто взагалі не вірить у перемогу, практично немає.

Інфляція, зростання цін (45%) та дефіцит палива (38%) – загрози, які, на думку українців, можуть виникнути з високою ймовірністю у найближчі кілька місяців. Знецінення гривні та зрив посівної кампанії вважають ймовірним у межах чверті опитаних, голод – 13%. Жителі східних регіонів дещо більше побоюються настання згаданих загроз, ніж мешканці інших регіонів.

Абсолютна більшість опитаних (82%) вважають загрозу розколу країни малоймовірною, ця впевненість суттєво зросла внаслідок згуртування населення під час війни.

На думку українців, найбільш дружніми з Україною є сьогодні Польща, Литва, Велика Британія та США. Також дружніми вважають Чехію, Румунію, Молдову, Словаччину, Туреччину, Францію, Словенію. Близько половини опитаних вважають дружніми Угорщину, Грузію та Німеччину, ще третина – нейтральними.

Китай зараз для українців здебільшого нейтральна країна. Натомість росія (98 %) та Білорусь (84 %) для українців – це ворожі країни.

При цьому в міжнародних настроях зміцніла регіональна консолідація: якщо раніше до США та інших західних країн холодніше ставилися жителі Сходу та Півдня, то зараз ці країни однаково дружні для мешканців усіх регіонів. Те саме стосується ворожих країн – росія та білорусь – ворожі країни для більшості українців незалежно від місця проживання.

Прямі переговори Зеленського з Путіним щодо припинення війни підтримують 74%, чверть – не підтримують. Трохи більше прихильників прямих переговорів на Півдні та Сході, але й в інших регіонах також таких більшість.

У той же час, підписання тимчасового перемир'я з росією без виведення її військ з території України, на думку населення, є неприйнятним (89 %).

Підтримка створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Великої Британії зросла з 61% (у січні) до 85%. Сьогодні підтримка такого союзу вища, ніж підтримка інтеграції України з НАТО (72%).

44% вважають, що Україна має обов'язково вступити до НАТО, 42% – Україна має продовжувати співпрацю з НАТО, але не бути членом союзу. Співпраця з НАТО поза членством Альянсу підтримує більше людей, ніж до війни, ця цифра збільшилася за рахунок тих, хто раніше говорив, що з НАТО взагалі не потрібно співпрацювати (зараз таких лише 7%).

До речі, опитування проводили 18 березня, загалом опитали 1000 осіб. Серед респондентів немає мешканців тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Джерело Інформатор
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах