Посадовця Повітряних сил ЗСУ викрито на копіюванні секретних даних

26 листопада 2021
 Посадовця Повітряних сил ЗСУ викрито на копіюванні секретних даних

Служба безпеки України запобігла можливій передачі спецслужбам РФ секретних даних щодо підрозділів протиповітряної оборони України

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Службу безпеки України.

Військова контррозвідка СБУ продовжує системно протидіяти розвідувально-підривній діяльності спецслужб РФ проти оборонного потенціалу України. 

У Вінницькій області викрито посадовця однієї з військових частин Повітряних сил Збройних Сил України на прихованому збиранні секретних відомостей.

У ході слідчих дій у зловмисника вилучено незаконно одержані матеріали щодо систем захисту вітчизняних оборонних об’єктів, у тому числі підрозділів бойової авіації.

Перевіряється інформація щодо причетності військовослужбовця до агентурної мережі російських спецслужб.

Встановлено, що посадовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Для цього він незаконно копіював секретні оборонні відомості та зберігав їх за місцем свого проживання. 

Крім того, у ході досудового розслідування встановлено факт добровільного набуття громадянства РФ його двома близькими родичами.

Служба безпеки України повідомила, що до 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованої АР Крим.

При цьому один з них приховав наявність російського громадянства під час вступу до одного із закладів вищої освіти Збройних Сил України.

Фото: Служба безпеки України

За матеріалами СБУ йому скасовано допуск до держтаємниці та звільнено з лав військового вишу. За обома фактами, у межах кримінального провадження на тему розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості. 

Відео 05 грудня 2021

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола: про розстріляне відродження, Чорнобиль, Гайдамаки

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола - український музикант, вокаліст, автор текстів, засновник та лідер козак-рок гурту «Гайдамаки»