Правоохоронці документують пекло, створене військовими РФ для мирних жителів Київщини

26 квітня 2022
 Правоохоронці документують пекло, створене військовими РФ для мирних жителів Київщини

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова

Нещодавно Україна і весь світ дізналися про злочини російської армії у містах на Київщині – в Ірпені, Бучі, Гостомелі, Бородянці. Після визволення міст від окупантів, українські правоохоронці день за днем фіксують під Києвом факти пекла, яке створили російські військові для простих мирних городян: сотні розстріляних, десятки з ознаками катувань, насильств, серед них жінки та діти

Руїни міст, що залишилися після російських некерованих фугасних авіабомб, «Ураганів» та «Смерчів»,  розбирають рятувальники. Паралельно працює юридичний фронт, до якого долучені не тільки вітчизняні слідчо-оперативні групи, а й визнані іноземні фахівці. Прокурори, співробітники СБУ, поліцейські, та інші експерти, в тому числі провідні знавці міжнародного кримінального права з інших країн ретельно збирають доказову базу воєнних злочинів РФ для українських та міжнародних судів.

«Нам треба зафіксувати, довести і покарати за кожен воєнний злочин та злочин проти людяності, скоєний на нашій землі. Окупанти цілеспрямовано винищували мирне населення: вбивали, катували і мордували. Весь світ прагне миру та справедливості. І Росія відповість за кожен свій смертоносний крок», -  зазначила Генеральний прокурор України, Ірина Венедіктова, яка вже декілька разів безпосередньо побувала на Київщині з прокурорами та слідчим, що констатують сліди воєнних злочинців «другої армії світу».

Від наслідків звірств, які скоїли російські вояки на Київщині, доведеться оговтуватись дуже довго. «Вбиті цивільні на вулицях, розстріляні авто, катівні в підвалах, зруйнована цивільна інфраструктура. Вони замінували дороги і житлові квартали. Заміновані навіть деякі тіла вбитих російськими катами мирних громадян», - про таку жахливу картину відзвітувала Генпрокурор під час свого перебування у Бучі.

До розслідувань воєнних злочинів РФ в Україні пристала місія французьких експертів, у можливостях  якої є ДНК-лабораторія та необхідне обладнання для організації огляду та впізнання тіл загиблих.  «Представники правоохоронних органів Франції приєдналися до нашого фронту справедливості», - зауважила Венедіктова про співпрацю з французькими колегами, серед яких  - судово-медичні експерти, експерти з балістики, з питань ДНК-аналізу, з дактилоскопіювання, також  вибухотехнік, експерт огляду місця злочину та помічники слідчих.

Тож правоохоронці працюють. До прикладу, Генпрокурор повідомила, що у Бучі завершили ексгумацію 49 тіл із великої тимчасової могили біля місцевого храму. Поруч знайшли ще три поховання із 6 тілами. За попередніми даними,в одному з поховань – мати і двоє дітей 4 і 11 років. Згідно свідчень вважається, що їхнє авто було розстріляне і жінка з дітьми повністю згоріли.

Також вона проінформувала про розкопку ще одного великого поховання в Бучі, в якому, за попередніми даними, можуть бути від 40 до 60 загиблих.  «Закатована Київщина – не маршрут для політичного туризму, а місце злочину. На звільнених територіях Київщини – надважливі докази жорстоких воєнних злочинів РФ. Це пекло, яке треба задокументувати, щоб покарати нелюдів, що влаштували його на нашій землі. Підкреслю, притягнути до відповідальності в національних, та міжнародних судах», - наголосила Венедіктова.

Офіс Генпрокурора спільно з органами досудового розслідування, військовим командуванням та військовою службою правопорядку організував професійну та наполегливу роботу з фіксації кожного без винятку злочину загарбницьких військ РФ.

«Російські війська діють за тактикою випаленої землі: винищують все на своєму шляху. Ці невинні жертви – черговий доказ їхніх звірств, про які ми кричимо світові і які тихо, скрупульозно і професійно намагаємось розслідувати, щоб притягнути до відповідальності кожного воєнного злочинця з РФ», - підкреслила Генпрокурор.

Події Відео 29 вересня 2022

Зберігали близько п’яти тонн прекурсорів для виготовлення наркотичних засобів: у Києві перед судом постане злочинна організована група

Поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо 12-ти членів злочинної організації, які збували наркотичні та психотропні речовини по всій Україні