Прем’єр Швеції: Зросла ймовірність, що Фінляндія вступить до НАТО раніше

16 березня 2023
 Прем’єр Швеції: Зросла ймовірність, що Фінляндія вступить до НАТО раніше

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що ймовірність приєднання Фінляндії до НАТО раніше за Швецію, зросла

Про це повідомляє Reuters.

«Останніми тижнями ми зіткнулися з тим, що ймовірність того, що це станеться в різний час, зросла», — сказав Крістерссон на пресконференції в Стокгольмі перед від’їздом з візитом до Німеччини.

«Зрештою, справа не в тому, чи стане Швеція членом НАТО, а в тому, коли», — додав він.

При цьому зазначається, Анкара ясно дала зрозуміти, що має більше заперечень щодо вступу Швеції, ніж Фінляндії, і Крістерссон сказав, що позиція Туреччини в цьому відношенні залишається незмінною, а це означає, що дві скандинавські країни можуть не вступити в НАТО одночасно, як планували.

Як повідомлялось, після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну нейтральні Швеція і Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО. Обидві країни зробили це у травні 2022 року, і вже під час Мадридського саміту у червні отримали запрошення приєднатися до Альянсу від усіх 30 членів.

Водночас у Мадриді був підписаний Тристоронній меморандум, що відобразив занепокоєння Туреччини станом боротьби з тероризмом у Фінляндії та Швеції.

Загалом протоколи про входження до НАТО Фінляндії і Швеції ратифікували 28 країн. Туреччина та Угорщина все ще перебувають на стадії завершення такої ратифікації.

Джерело Укрінформ
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції