Прем’єр Вірменії звинуватив російських "миротворців" у невиконанні зобов'язань

23 грудня 2022
 Прем’єр Вірменії звинуватив російських "миротворців" у невиконанні зобов'язань

Прем’єр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив "миротворців" РФ у зв’язку з перекриттям Лачинського коридору - єдиної дороги, що пов'язує Вірменію з Нагірним Карабахом

Про це Пашинян сказав на засіданні уряду в четвер, повідомляється з посиланням на вірменську службу "Радіо Свобода".

Назвавши дії Азербайджану із блокування Лачинського коридору незаконними, прем'єр-міністр Вірменії розкритикував Росію, наголосивши, що Москва фактично не виконує своїх зобов'язань у рамках тристоронньої угоди.

Вірменія пропонує демілітаризовану зону навколо Карабаху і на вірмено-азербайджанському кордоні
Пашинян сказав, що згідно з пунктом 6 тристоронньої заяви від 9 листопада 2020 року Лачинський коридор перебуває під контролем так званих "миротворчих сил" Російської Федерації в Нагірному Карабасі, і Азербайджан гарантує безпеку пересування громадян, транспортних засобів і вантажів через Лачинський коридор.

"Цей пункт сьогодні фактично не працює. Де-факто виходить, що російський "миротворчий контингент" не виконує взяте на себе в рамках тристоронньої заяви зобов'язання тримати Лачинський коридор під контролем. Звичайно, щось подібне відбувається внаслідок протиправних дій Азербайджану, але це не змінює ситуації, адже основна мета російських "миротворчих сил" - не допустити подібного беззаконня, і, зокрема, тримати Лачинський коридор під контролем", - заявив Пашинян.

Він подякував усім країнам і міжнародним організаціям, які дали "чітку оцінку" блокуванню коридору.

Пашинян готовий продовжити мандат "миротворців" РФ у Карабаху на 15-20 років
Прем'єр-міністр Вірменії закликав "активно працювати в питанні направлення до Нагірного Карабаху і Лачинського коридору місії ООН або ОБСЄ, або Мінської групи ОБСЄ зі встановлення фактів".

Пашинян також повідомив, що Вірменія передала Азербайджану свої пропозиції щодо мирного договору, підкресливши, що в Єревані готові підписати договір із таким змістом. "Сподіваюся, що реакція Азербайджану також буде позитивною", - сказав він.

12 грудня Лачинський коридор закрили для проїзду через протест громадян Азербайджану, які вимагають зупинити вивезення з регіону корисних копалин.

13 грудня Азербайджан перекрив постачання газу з Вірменії до Нагірного Карабаху.

14 грудня Єреван звернувся в ЄСПЛ, щоб суд зобов'язав Баку розблокувати Лачинський коридор.

Європейський Союз заявив, що із серйозним занепокоєнням стежить за подіями навколо Лачинського коридору, які відбуваються там від початку грудня.

Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах