Перше закордонне турне. Президент США Джо Байден прибув до Великої Британії. "Борт номер один" приземлився на авіабазі Мілденголл Королівських військово-повітряних сил. Там перебувають також і американські військовослужбовці.

Одразу після прибуття Джо Байден разом із дружиною Джилл звернулися до них із промовою. Байден запевнив, що партнерство Сполучених Штатів і Великої Британії має стати "джерелом сили" у світі.

Головною ж метою візиту американський президент вважає згуртування світових демократій проти авторитарних режимів. Лондон – перша зупинка у 8-денному турне Байдена. У господаря Білого дому в Європі насичена програма. На сьогодні запланована зустріч із прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном у графстві Корнволл. А в неділю подружжя Байденів прийматиме у Віндзорському палаці королева Єлизавета ІІ.

Американський лідер візьме участь відразу в трьох самітах – Великої сімки, що розпочнеться вже завтра, а також НАТО і ЄС. 16 червня Джо Байден вирушить до Швейцарії, де зустрінеться із російським президентом Володимиром Путіним.

"Сполучені Штати повернулися! Демократичні держави світу знову об'єднаються, щоби розв'язати найскладніші проблеми та виклики, які мають вирішальне значення для нашого майбутнього. Ми підемо в нього разом, захищаючи наші цінності й інтереси", – наголосив Байден.

Нагадаємо, нардеп Верховної Ради VIII скликання Андрій Тетерук вважає, що перед зустріччю з президентом США Джо Байденом, анонсованою на липень, президенту України варто утриматися від нових скандалів – "цього було б достатньо, щоб сміливо їхати на зустріч до президента Сполучених Штатів".