Президента Косово та екс-спікера парламенту звинуватили у воєнних злочинах

25 червня 2020
 Президента Косово та екс-спікера парламенту звинуватили у воєнних злочинах

Президента Косово Хашима Тачі, колишнього спікера парламенту Кадрі Веселі та інших посадовців звинуватили у злочинах проти людства та воєнних злочинах, зокрема у вбивстві, викраденні людей, переслідуванні та катуванні

Про це йдеться у заяві Палати та спеціалізованої прокуратури Косово, розташованої у Гаазі, — передає Громадське.

В обвинуваченні йдеться, що Тачі та його соратники несуть кримінальну відповідальність за майже сотню вбивств у період із 1998-2000 років. «Злочини стосуються сотень відомих загиблих косовських албанців, сербів, ромів та інших етнічних груп, а також політичних опонентів», — йдеться у повідомленні. Прокуратура стверджує, що обвинувачення є результатом тривалого розслідування і вона може їх довести.

Суддя зараз розглядає обвинувальний висновок, щоб вирішити, чи слід підтвердити звинувачення. Крім того, у заяві зазначили, що Тачі та Веселі провели таємну кампанію, щоб скасувати закон про створення палати та перешкоджати її діяльності.

Таким чином Тачі і Веселі ставлять свої особисті інтереси вище за інтереси жертв їхніх злочинів та верховенства права, заявили в прокуратурі. Тачі та Веселі були серед засновників Армії визволення Косова, яка наприкінці 1990-х воювала проти сербських військ за незалежність Косова.

Тачі був політичним керівником армії, Веселі — очільником розвідки. Тачі був прем’єр-міністром Косово з 2008 до 2014 року, а з 2016 року став президентом. Косово — частково визнана республіка на Балканах, межує з Північної Македонією, Сербією, Албанією та Чорногорією.

Унаслідок війни 1999 року між сербами та албанцями край перейшов під контроль ООН. 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність, яку визнали 97 країн ООН. Україна не визнавала незалежність республіки.

Нагадаємо, новий уряд Косова скасовує всі торгові обмеження щодо Сербії.