Проект МВС «Гвардія наступу» : вісім бригад – один ворог

03 березня 2023
 Проект МВС «Гвардія наступу» : вісім бригад – один ворог

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко

Ініціатива про створення нових штурмових бригад «Гвардії наступу», якою опікується міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко,  виглядає дуже логічною, вчасною і актуальною на тлі переломного етапу у війні з російським агресором, коли українські захисники мають великі шанси вичавити загарбника  зі своєї землі

Ця  ідея визріла ще за часів міністра Дениса Монастирського, який трагічно загинув разом зі своїми заступниками. Наступність започаткованих планів зберігається і продовжується теперішньою  командою керівництва МВС.  Реалізація проекту в надійних руках міністра Клименка, який фахово розуміється на цій темі , розділяє філософію формування «Гвардії наступу» й вболіває, щоб професійні штурмові бригади МВС стали частиною історії успіху України у визвольній війні проти російських окупантів.  Формування підрозділів  «Гвардії наступу» вже почалося.

Принципова перевага української сторони у війні – це висока вмотивованість і моральний дух. Утім, ця  перевага далеко не єдина.  Навряд чи комусь спаде на думку заперечувати висновки Міністерства оборони США, де високо оцінюють ефективність ЗСУ, котрі демонструють швидкий прогрес та успіхи на полі бою. «За шкалою від 0 до 10 ефективність ЗСУ дорівнюватиме 12, просто виходячи з того, наскільки вражаючими вони були для нас у багатьох відношеннях. Вони знайшли способи робити те, що нам здавалося неможливим»,- йдеться у заяві Пентагону. Результативність українських Сил оборони на полі бою дала партнерам України розуміння про здатність ЗСУ перемагати і про необхідність всебічної підтримки Києва.  

Тож, міністром Клименком разом з керівною командою МВС для вирішення комплексу задач щодо контрнаступу, посилення Сил оборони і звільнення окупованих територій запущено механізм формування штурмових бригад, що складатимуться з діючих та колишніх військовослужбовців, поліцейських та прикордонників зі значним бойовим досвідом.   

 «Доукомплектація  - виключно добровільна. Ніяких тилових завдань. Тільки високоякісна підготовка, постійні тренування та участь в операціях на передовій», - підкреслив міністр.

Згідно проекту  «Гвардія наступу»  у структурі МВС планується об’єднання шести діючих підрозділів  - «Буревій», «Червона калина», «Кара – Даг»,  «Рубіж», «Спартан» і «Азов», включно з  двома новоствореними – «Лють»  та «Сталевий кордон».    

Філософія проекту дуже на часі. Вона полягає у тому, що кожний вмотивований кандидат не на умовах загальної мобілізації, а за особистої ініціативи може доєднатися до підрозділу, що відповідає саме його ідеології та цінностям. Обов’язковими є багатомісячні тренування  з подальшим бойовим злагодженням у складі підрозділу, і тільки за підсумками підготовчих заходів буде рішення командира про участь в операціях на передовій.  

Планується підготовка штурмовиків вищого ґатунку, добре тренованих і технічно оснащених бійців-патріотів для вирішення завдань в умовах сучасної війни, з гарантуванням соціального пакету – конкурентною ЗП, можливістю отримати житло, навчання, лікування у держзакладах.  Вагома частина щодо технічного оснащення підрозділів буде надана західними партнерами.

Показово, що після оприлюднення міністром Клименком плану реалізації даного проекту російські пропагандистські паблики трохи не луснули від власної жовчі у передчутті перспектив звільнення українських земель, включно з Донбасом і Кримом. Тішить той факт, що поява в Україні додаткових сучасно озброєних до зубів, якісних штурмових підрозділів, у про файлах яких значиться «утилізація російських військових»,  зчинило справжню істерію на ворожих імперських болотах.

«Ми всі знаємо, що скоро перемога, але шлях до неї – тернистий», - зазначив очільник МВС. На шляху до перемоги  «Бригади наступу»  повинні зробити свій вагомий внесок у її наближення. «Вісім бригад – один ворог. Час повертати своє», - таким є гасло проекту МВС. За великим рахунком, про це мріє сьогодні кожний українець!

Едуард Єфіменко