Прокурор у справі Мілошевича схвалив ідею спецтрибуналу для росії

16 березня 2023
 Прокурор у справі Мілошевича схвалив ідею спецтрибуналу для росії

Британський юрист Джеффрі Найс, який був прокурором у суді над колишнім президентом Югославії Слободаном Мілошевичем назвав доброю ідеєю створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф проти України

Про це Найс сказав на пресконференції в Укрінформі на тему “Міжнародний військовий трибунал: що змінилося за рік?”.

“Агресія справді є найбільш відповідним злочином, за який потрібно судити росіян, тому спеціальний трибунал щодо злочину агресії - безперечно, явно хороша ідея. Питання може полягати в тому, чи це найкраща ідея за всіх обставин”, - сказав він.

За словами Найса, є достатньо доказів щодо ролі путіна в агресії проти України, і жодних сумнівів у тому, що командний ланцюжок веде безпосередньо до президента рф.

При цьому, зауважив він, Міжнародний кримінальний суд досі не зробив жодних заяв про відповідальність путіна за воєнні злочини в Україні.

“Ясно як день, що путін скоїв злочини проти людяності. Чому МКС, який, як я розумію, збирається представити обвинувальні акти на розгляд суддям, діє настільки повільно? Чому уряди та їхні лідери такі повільні й інтерні стосовно путіна і не говорять напряму, що він злочинець”, - сказав юрист.

Найс не виключає, що в майбутньому путін може отримати імунітет від судового переслідування в рамках певної угоди.

Він наголосив: важливо визнати, що система міжнародного гуманітарного права зазнала невдачі. І хоча існує велика кількість законів для захисту людей у країнах де відбуваються конфлікти, та механізми, які можуть зробити щось для дотримання цих прав, але в цілому система підводить громадянина.

На думку Найса, якщо Міжнародний кримінальний суд винесе обвинувачення путіну, це, ймовірно, допоможе процесу компенсації Україні збитків, завданих російською агресією.

Своєю чергою директор Інституту дослідження війни та миру Ентоні Борден зазначив, що був дуже вражений роботою українських прокурорів, а масштаби злочинів є абсолютно величезними.

За його словами, поки розслідують один злочин, скоюються нові: “Таким чином, це дійсно підкреслює абсолютний масштаб злочинності та злочинів, з якими вони (прокурори – ред.) стикаються”.

При цьому важливо, аби постраждалі розуміли, що їхні свідчення дуже важливі - вони можуть допомогти притягнути винних до відповідальності.

Борден також зазначив, що буде не один судовий процес в Україні, а також за межами нашої держави. За його словами, Україна багато дає світові в плані повернення справедливості.

Як повідомлялось, прокуратура встановила 642 підозрюваних у справі про злочин агресії російської федерації проти України, серед яких представники вищого військово-політичного керівництва рф.

В Україні зафіксовано вже 71 147 воєнних злочинів, скоєних росією.

Джерело Укрінформ
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції