Приєднання Ощадбанку до ФГВФО. Що це буде означати для вкладників

16 квітня 2021
 Приєднання Ощадбанку до ФГВФО. Що це буде означати для вкладників

Зараз держава гарантує повернення 100% вкладів клієнтів Ощадбанку

Кабінет міністрів 14 квітня підтримав розроблений Міністерством фінансів законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів щодо набуття Ощадбанком статусу учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб". В уряді роз'яснили, що зміниться у зв'язку з цим для вкладників цієї державної фінустанови.

Що передбачає проєкт закону про приєднання Ощадбанку до ФГВФО

Схвалений урядом і переданий на розгляд Верховної Ради законопроєкт передбачає внесення змін до законів "Про банки і банківську діяльність" та "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Відповідно до цих змін:

- Ощадбанк набуває статусу учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;

- розмір початкового збору до ФГВФО для Ощадбанку встановлюється на рівні 1% від його регулятивного капіталу на дату набуття статусу учасника Фонду;

- особливості участі Ощадбанку в системі гарантування вкладів фізичних осіб визначаються нормативно-правовими актами Фонду.

"Запропоновані законопроєктом зміни необхідні для виконання зобов’язань України перед МВФ та створення передумов щодо входження іноземного капіталу (коштів ЄБРР) до АТ "Ощадбанк", – зазначили в уряді.

Чому ще приєднання Ощадбанку до ФГВФО є важливим

У грудні 2020 року у Фонді гарантування повідомили, що у 2021 році сума гарантій за вкладами збільшиться вдвічі (зараз вона складає 200 000 грн).

Необхідними умовами для цього є приєднання Ощадбанку до системи гарантування вкладів, а також завершення реструктуризації боргових зобов’язань ФГВФО перед Міністерством фінансів.

Розв'язання обох питань потребує внесення змін до законодавства України і відповідні законопроєкти вже напрацьовані. Очікується, що Верховна Рада ухвалить їх у першій половині 2021 року.

Підвищення суми гарантій може відбутися у два етапи: на першому етапі – з 200 000 грн до 400 000 грн, а на другому – з 400 000 до 600 000 грн.

Погашення своїх боргових зобов’язань Фонд гарантування здійснює за рахунок надходжень від продажу та управління активами збанкрутілих банків.

Що зміниться для вкладників Ощадбанку

Зараз держава гарантує повернення 100% вкладів клієнтів Ощадбанку, тоді як депозити, розміщені в інших українських банках, гарантуються ФГВФО лише в межах 200 000 грн.

Після приєднання Ощадбанку до ФГВФО вклади у цій фінустанові також гарантуватимуться лише в межах 200 000 грн (а не на 100%).

Однак це стосуватиметься лише нових депозитів, внесених після набуття Ощадбанком статусу учасника Фонду. За старими депозитними договорами, укладеними до вступу Ощадбанку до ФГВФО, вклади гарантуватимуться на 100%.

За 2020 рік депозитний портфель Ощадбанку зріс більш ніж на 9 млрд грн (на 10%), у тому числі за депозитами фізичних осіб – на 4,9 млрд грн, юридичних осіб – на 4,3 млрд грн.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

На цю ж тему:
Джерело liga.net
Відео 05 грудня 2021

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола: про розстріляне відродження, Чорнобиль, Гайдамаки

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола - український музикант, вокаліст, автор текстів, засновник та лідер козак-рок гурту «Гайдамаки»