Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини - Макрон

06 грудня 2022
 Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини - Макрон

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що російського лідера Владіміра Путіна необхідно переслідувати за воєнні злочини, скоєні в Україні

Про це він заявив в інтерв'ю CBS News.

Макрон заявив, що ракетні російські удари по цивільній інфраструктурі є воєнним злочином. "Це - воєнний злочин", - сказав він.

На запитання журналіста, чи повинен Путін бути притягнутися до відповідальності за ці злочини, Макрон відповів: "Ми маємо зібрати всі докази воєнних злочинів. І це те, що ми робимо, відправляючи в Україну поліцейських та експертів… Ми маємо запустити всі юридичні ініціативи. Тому моя відповідь – так".

Водночас Макрон продовжує наполягати на необхідності підтримувати відкритий діалог з Путіним.

Раніше ЗМІ повідомили, що в Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку циркулює проєкт резолюції про створення трибуналу для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочини агресії в Україні.

Нагадаємо, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС пропонує створити спеціалізований суд за підтримки ООН для розслідування та судового переслідування злочину агресії Росії.

Як повідомив раніше посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич, у Європейській службі зовнішніх дій готують позицію щодо можливих опцій створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності керівництва Росії за злочин агресії проти України.

Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах