рф хоче зняття санкцій на експорт свого зерна в обмін на відкриття портів України – ООН

20 червня 2022
 рф хоче зняття санкцій на експорт свого зерна в обмін на відкриття портів України – ООН

росія піднімає питання зняття санкцій з експорту її власного зерна та злакових в обмін на відкриття коридорів для вивезення зерна з портів України

Про це сказав в інтерв’ю СNN Türk постійний координатор ООН в Туреччині Альваро Родрігес. 

«росія хоче, щоб санкції з експорту її власного зерна та злакових були зняті, якщо Україні буде надано допомогу (з відкриття коридорів – ред.)», - сказав Альваро Родрігес.

Координатор ООН в Туреччині наголосив, що питання відкриття коридорів з портів України обговорюється на вищому рівні, але вирішення не є простим.

«Спочатку ми хочемо припинення вогню... Але доправити звідти (з України – ред.) навантажені зерном кораблі не так просто, як можна подумати. Оскільки ми знаємо, що російський флот знаходиться в Чорному морі, ми також знаємо, що Україна має мінні загородження на своїх берегах для власної безпеки. Тому потрібно багато переговорів, щоб ми могли дійти згоди щодо того, як зробити цей крок», - сказав представник ООН.

За його словами, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш високо оцінює посередницькі зусилля Туреччини в питанні відкриття коридорів для вивезення зерна з портів України.

Як повідомлялось, Президент Володимир Зеленський під час спільної з лідерами Франції, Німеччини, Італії та Румунії пресконференції сказав про те, що Україна робить усе можливе для деблокування морських портів з метою вивезення зерна, але блокаду має припинити передусім російська федерація.

Джерело Укрінформ
Події Відео 19 серпня 2022

Продали чужу квартиру за понад 6 000 000 гривень: поліція Києва викрила адвокатку та ріелторку

Слідчі провели 15 обшуків, у ході яких виявили та вилучили мобільні телефони, правоустановлюючі документи та гроші