Рішення «Норманді» з Меркель будуть актуальними і для її наступника - Кулеба

29 вересня 2021
 Рішення «Норманді» з Меркель будуть актуальними і для її наступника - Кулеба

Рішення саміту нормандського формату за участю чинного канцлера Німеччини Ангели Меркель будуть актуальними і для нового уряду ФРН

Про це заявив журналістам міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє кореспондент Укрінформу.“У Німеччині є спадкова зовнішня політика, тому ми переконані, що навіть якщо зараз (відбудеться) саміт нормандський за участю пані Меркель, то ті рішення і зобов’язання, які будуть узяті, залишаться актуальними і для нового уряду Німеччини”, - заявив міністр.Кулеба додав, що спокійно дивиться на процес коаліційних перемовин у Німеччині.

Він прогнозує, що новий уряд Німеччини буде прагматичним і не стане антиукраїнським.“Він буде насамперед займатися внутрішньонімецькими питаннями. І пан Шольц (кандидат у канцлери від Соціально-демократичної партії Олаф Шольц - ред.), і пан Лашет (кандидат від Християнсько-демократичної партії Армін Лашет - ред.) - вони нам зрозумілі, але найважливіше тут, власне, якою буде коаліційна угода з лібералами і "зеленими”, - зауважив Кулеба.

За словами міністра, залежно від коаліційної угоди можливі відмінності в нюансах, але принципових і різких змін він не очікує.Як повідомлялося, Соціал-демократична партія Німеччини виграла вибори до Бундестагу, що відбулися 26 вересня.

Чинний канцлер Ангела Меркель у виборчих перегонах участі не брала. Вона піде з посади після того, як буде сформовано коаліцію і буде призначений новий канцлер.Кулеба 27 вересня заявив, що Україна хоче провести "нормандську" зустріч ще за участю Меркель.

Попередній саміт у нормандському форматі відбувся 9 грудня 2019 року в Парижі. Відтоді відбуваються тільки зустрічі політичних радників Нормандської четвірки.

Джерело ukrinform
Відео 05 грудня 2021

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола: про розстріляне відродження, Чорнобиль, Гайдамаки

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола - український музикант, вокаліст, автор текстів, засновник та лідер козак-рок гурту «Гайдамаки»