росія мусить припинити «гратися» з глобальним голодом - глава МЗС Франції

22 червня 2022
 росія мусить припинити «гратися» з глобальним голодом - глава МЗС Франції

Міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна заявила, що росія повинна припинити блокування українських портів, адже це може призвести до голоду у світі.

Про це Колонна сказала журналістам у Люксембурзі на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

“росія мусить припинити гратися зі світовим голодом”, - зазначила очільниця зовнішньополітичного відомства Франції. Вона також наголосила, що “росія повинна припинити блокування українських портів і руйнування інфраструктури зберігання в Україні".

За словами міністра, Франція рішуче підтримує зусилля генерального секретаря ООН і особливу роль Туреччини у пошуку домовленості, аби уможливити експорт зерна з України через Чорне море.

“Є дуже багато ризиків, що українське зерно залишиться заблокованим, це небезпечно для стабільності у світі”, – підкреслила Колонна.

Вона зазначила, що питання розблокування експорту українських зернових буде в центрі переговорів міністрів закордонних справ ЄС.

24 лютого росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну. Унаслідок бойових дій в українських портах заблоковано понад 20 млн тонн зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Євросоюз створив так звані "коридори солідарності" для вивезення українського зерна суходолом, з використанням залізничного, автомобільного транспорту та внутрішніх водних шляхів, але ці надзвичайні заходи не можуть у повному обсязі розв'язати проблему. ЄС підтримує зусилля ООН з пошуку шляхів розблокування українських портів та поновлення торговельного судноплавства у Чорному морі.

Джерело Укрінформ
Події Відео 29 травня 2023

Іван Вигівський перевірив бойове злагодження штурмової бригади «Лють» на Одещині

Бойове злагодження підрозділу – підготовка особового складу до спільних дій, використання групової зброї в різних видах бою для подальшої участі у відсічі збройної агресії проти України об’єднаної штурмової бригади НПУ «Лють» на Одещині перевірив т.в.о. Голови Національної поліції України генерал поліції третього рангу Іван Вигівський