Росія незаконно ув’язнила 121 українця з політичних мотивів – Денісова

29 вересня 2021
 Росія незаконно ув’язнила 121 українця з політичних мотивів – Денісова

На сьогодні в ув'язненні перебуває 121 громадянин України, яких РФ незаконно позбавила волі з політичних мотивів

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила на зустрічі з верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим.

“На сьогодні в ув’язненні перебуває 121 громадянин України, яких Росія незаконно позбавила волі за політичними мотивами, з них 86 - кримські татари. Вони зазнають репресій через релігійні переконання, піддаються жорстокому поводженню та катуванню”, - заявила омбудсмен.

За її словами, громадян України окупанти переслідують навіть за проукраїнську позицію родичів, які проживають на підконтрольній українському уряду території.

“Сьогодні стало відомо про обшуки у матері українського добровольця і громадського активіста Станіслава Краснова в тимчасово окупованому Сімферополі. Їх було проведено з порушенням процесуальних прав, без залучення адвокатів. При цьому пошкоджено майно 74-річної жінки, а її саму безпідставно тримали упродовж декількох годин у так званому «слідчому управлінні ФСБ»”, - зазначила Денісова. 

Під час зустрічі обговорювалося також питання забезпечення освітніх прав угорської національної меншини. Уповноважена ВР зазначила, що з вересня цього року на Закарпатті запрацювала українсько-угорська міжвідомча робоча група з питань освіти у розширеному форматі із залученням громадськості, яка покликана поліпшити якість організації освітнього процесу у поліетнічному середовищі регіону.

Денісова також звернула увагу на проблеми, з якими стикається ромська громада, бо, за її словами, в умовах пандемії COVID-19 доступ до інформації, соціальних, освітніх, медичних послуг, працевлаштування, документування набули ще більшої актуальності.

Український омбудсмен і верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин домовилися про подальшу співпрацю та продовження діалогу для захисту прав національних меншин та корінних народів в Україні.

Джерело ukrinform
Відео 16 травня 2022

Іван Вигівський про роботу столичних поліцейських у ефірі спільного телемарафону

14 травня, очільник поліції Києва розповів про роботу столичних поліцейських у ефірі спільного телемарафону #UAразом