Росія незаконно ув’язнила 121 українця з політичних мотивів – Денісова

29 вересня 2021
 Росія незаконно ув’язнила 121 українця з політичних мотивів – Денісова

На сьогодні в ув'язненні перебуває 121 громадянин України, яких РФ незаконно позбавила волі з політичних мотивів

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила на зустрічі з верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим.

“На сьогодні в ув’язненні перебуває 121 громадянин України, яких Росія незаконно позбавила волі за політичними мотивами, з них 86 - кримські татари. Вони зазнають репресій через релігійні переконання, піддаються жорстокому поводженню та катуванню”, - заявила омбудсмен.

За її словами, громадян України окупанти переслідують навіть за проукраїнську позицію родичів, які проживають на підконтрольній українському уряду території.

“Сьогодні стало відомо про обшуки у матері українського добровольця і громадського активіста Станіслава Краснова в тимчасово окупованому Сімферополі. Їх було проведено з порушенням процесуальних прав, без залучення адвокатів. При цьому пошкоджено майно 74-річної жінки, а її саму безпідставно тримали упродовж декількох годин у так званому «слідчому управлінні ФСБ»”, - зазначила Денісова. 

Під час зустрічі обговорювалося також питання забезпечення освітніх прав угорської національної меншини. Уповноважена ВР зазначила, що з вересня цього року на Закарпатті запрацювала українсько-угорська міжвідомча робоча група з питань освіти у розширеному форматі із залученням громадськості, яка покликана поліпшити якість організації освітнього процесу у поліетнічному середовищі регіону.

Денісова також звернула увагу на проблеми, з якими стикається ромська громада, бо, за її словами, в умовах пандемії COVID-19 доступ до інформації, соціальних, освітніх, медичних послуг, працевлаштування, документування набули ще більшої актуальності.

Український омбудсмен і верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин домовилися про подальшу співпрацю та продовження діалогу для захисту прав національних меншин та корінних народів в Україні.

Джерело ukrinform
Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України