росія вкрала українського зерна щонайменше на мільярд доларів - Bloomberg

05 грудня 2022
 росія вкрала українського зерна щонайменше на мільярд доларів - Bloomberg

Із тимчасово окупованих регіонів України росією викрадено пшениці щонайменше на 1 млрд дол

Про це пише Bloomberg із посиланням на дані дослідження NASA.

“Україна втратила щонайменше на 1 млрд дол. пшениці, зібраної у контрольованих росією регіонах”, - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що дослідження було проведене із використанням штучного інтелекту, який аналізував супутникові зображення, визначаючи, де збіжжя було зібране. “Майже 6 млн тонн пшениці було зібрано у регіонах, які не перебувають під контролем України. Майже 88% озимих, засіяних на окупованих територіях, було зібрано, а більшість збіжжя, яке не зібрали, залишилося вздовж лінії фронту”, - стверджує Bloomberg.

Наразі незрозуміло, що саме сталося із українським зерном, зібраним на тимчасово окупованих росією територіях. Дослідження також не враховувало зерно й інше продовольство, що перебуває у сховищах. “Команда NASA підрахувала, що цього року фермери в Україні зібрали 26,6 млн тонн пшениці, що на кілька мільйонів тонн більше, ніж за основними прогнозами”, - зазначає агентство.

Як повідомлялось, Україна до кінця весни планує відправити нужденним країнам близько 60 суден з продовольством у рамках гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.

Джерело Укрінформ
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах