Швидше за гепарда: вчені розповіли, який птах є найшвидшим на Землі

03 жовтня 2022
 Швидше за гепарда: вчені розповіли, який птах є найшвидшим на Землі

Ці птахи живуть на всіх континентах, крім Антарктиди, і можуть розвивати швидкість у польоті до 320 км/год

Найшвидшою твариною Землі вважається гепард. Він може за 3 секунди набрати швидкість 110 км/год. Але в повітрі абсолютним рекордсменом за швидкістю польоту під час лову здобичі є сапсан. Саме під час полювання цей пернатий хижак може розвивати швидкість до 320 км/год. Хоча у звичайному польоті його може перегнати інша тварина, яка літає, пише Live Science.

Біологи вважають, що найшвидшим птахом можна вважати сапсана. Ці хижі птахи живуть скрізь, крім Антарктиди, і можуть мігрувати на відстань до 25 тисяч км. Помітивши здобич, хижак може полетіти до неї на швидкості до 320 км/год.

Гепард
Найшвидшою твариною Землі вважається гепард. Він може за 3 секунди набрати швидкість 110 км/год

А 20 років тому в США один із місцевих сапсанів навіть встановив світовий рекорд за швидкістю польоту з висоти. Цю птицю випустили з борту літака на висоті понад 5 км і сапсан завдовжки 40 см, з розмахом крил трохи більш як 1 м і вагою 1 кг, спустився вниз на швидкості 389 км/год.

Досягати такої величезної швидкості у польоті сапсанам допомагають їхні анатомічні особливості. Ці хижі птахи мають загострені крила, що нагадують крила літаків-винищувачів. Ця форма крил зменшує опір повітря і так сапсани можуть летіти швидше.

Також долати опір повітря сапсанам допомагає форма тулуба, завдяки чому ці птахи можуть падати з висоти на величезній швидкості. Ще однією особливістю сапсанів є особлива жорсткіша структура їхнього пір'я, яке щільніше прилягає до тіла, ніж в інших соколів.

За словами британського зоолога Еда Дрюїта, який займається вивченням сапсанів, сапсани також мають особливі ніздрі, які регулюють надходження повітря в легені. І навіть під час дуже швидкого польоту птах не задихається.

За словами вчених, сапсани полюють за величезною кількістю різних птахів, залежно від місця проживання. Приблизна кількість видів як дрібних, так і великих птахів, які стають жертвами сапсанів, оцінюється в 2 тисячі. Також сапсани можуть їсти і кажанів, а ще деяких гризунів.

Якщо сапсан є найшвидшим птахом, який може розвинути величезну швидкість під час спуску до своєї жертви під час полювання, то найшвидшою істотою, яка переміщається повітрям все ж таки є вид кажанів під назвою Бразильський складчатогуб.

Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції