Справа щодо геноциду: позицію України у суді в Гаазі підтримують вже 24 країни — Кориневич

23 листопада 2022
 Справа щодо геноциду: позицію України у суді в Гаазі підтримують вже 24 країни — Кориневич

Міжнародний суд ООН вже отримав 24 заяви держав, у яких ідеться про підтримку позиції України у справі "Україна проти рф" щодо порушення Конвенції про запобігання геноциду

Про це в Гаазі сказав посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антон Кориневич.

"Зараз вже є 24 заяви держав про те, що вони підтримують позицію України. рф комунікує з судом і знаходиться всередині процесу. Справа по суті стосується того, що рф надумано маніпулювала та маніпулює, спекулювала та спекулює тим, що нібито Україна вчиняла якийсь міфічний "геноцид" впродовж 8 років, зокрема на території Донбасу. Ми доводимо у справі, що це маніпуляції та спекуляції, що таким чином рф порушує саму священність поняття Конвенції про геноцид, бо геноцид – це найтяжчий з міжнародних злочинів", – сказав він.

Кориневич також зазначив, що Україна мала подати меморандум по суті справи до 23 вересня. "Ми його подали 1 липня. Ми зробили все для того, щоб зробити це якомога швидше", – підкреслив він.

Як повідомлялось, 16 березня Міжнародний суд ООН зобов’язав рф негайно припинити вторгнення в Україну, метою якого кремль назвав припинення нібито "геноциду" в Луганській та Донецькій областях. Водночас росія заявила, що не виконуватиме наказ Суду.

Джерело Укрінформ
Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України