США мають «вікно у чотири тижні», щоб запобігти вторгненню Росії в Україну — CNN

20 грудня 2021
 США мають «вікно у чотири тижні», щоб запобігти вторгненню Росії в Україну — CNN

Президент США Джо Байден доручив своїй адміністрації використати всі можливі інструменти для запобігання можливому вторгненню Росії в Україну

Про це повідомляє CNN.

"Все, що ми робимо, дуже продумано. Однак у нас є всього чотири тижні, щоб це зробити (запобігти вторгненню РФ — ред.)», - сказав один з американських урядовців, які розмовляли з виданням.

За словами джерел, Байден вирішив швидко діяти вже після перших даних розвідки восени, оскільки побоюється «повторення помилок», допущених у 2014 році, коли США та Європа неочікуваноно стикнулися з анексією Криму Росією.

Вони також сказали, що санкції, які Вашингтон розробляє на випадок можливих військових дій з боку РФ, «були б непосильними, негайними та завдали б значних втрат російській економіці та фінансовій системі». На відміну від них, запроваджені проти Росії санкції після окупації Криму та початку російської агресії на Донбасі у 2014 році «були спрямовані на стримування середньострокового та довгострокового розвитку конкретних російських державних фірм».

Розвідувальна спільнота стикнулася з критикою у 2014 році, коли Байден був віцепрезидентом країни, через те, що влада США не змогла передбачити вторгнення Росії в Крим, поки не стало занадто пізно. І після цієї атаки прагнення Байдена озброїти Україну та запровадити надзвичайно жорсткі санкції проти Росії було значною мірою відхилено тодішнім президентом Бараком Обамою. Тепер, за словами американських урядовців, Байден "вирішив зробити все інакше".

Як повідомлялося, протягом останніх тижнів Росія сконцентрувала близько 100 тис. військових на кордоні з Україною. Ці маневри викликають велике занепокоєння в західних країнах через побоювання нападу Москви. НАТО попередило Росію, що подібний крок матиме далекосяжні "стратегічні та економічні" наслідки. Москва заперечує побоювання вторгнення в Україну та пояснює мобілізацію тим, щоб не допустити вступу України до НАТО.

5 грудня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що загальна чисельність російських військ біля кордону України може зрости до 175 тисяч.

За словами заступника міністра оборони Ганни Маляр, ситуація довкола українських кордонів залишається складною, РФ продовжує перекидати війська для підтримки напруги у регіоні.

 

Джерело Укрінформ
Відео 16 травня 2022

Іван Вигівський про роботу столичних поліцейських у ефірі спільного телемарафону

14 травня, очільник поліції Києва розповів про роботу столичних поліцейських у ефірі спільного телемарафону #UAразом