США не хочуть, щоб збитий над Чорним морем БПЛА потрапив у чужі руки - Держдеп

16 березня 2023
 США не хочуть, щоб збитий над Чорним морем БПЛА потрапив у чужі руки - Держдеп

Вони спростовують заяви Росії про те, що їх винищувачі не збивали американський безпілотник

Сполучені Штати Америки роблять кроки, щоб збитий над Чорним морем безпілотник MQ-9 Reaper не потрапив в чужі руки.

Про це CNN розповів координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. "Не вдаючись у подробиці, я можу сказати, що ми зробили кроки для захисту наших активів щодо цього конкретного безпілотника. І це власність Сполучених Штатів. Ми, очевидно, не хочемо, щоб хтось отримав це в свої руки, крім нас", - сказав він.

Зараз США вивчають деякі зображення, щоб зрозуміти, чи підходить які-небудь з них для публічного оприлюднення. Однак ніяких рішень прийнято не було.

"Очевидно, що ми спростовуємо заперечення росіян, і я думаю, що через рік після цього, будь-хто повинен сприймати все, що росіяни говорять про те, що вони роблять в Україні і навколо неї, з великою часткою скептицизму", - додав Кірбі.

Він зазначив, що на зустрічі в Держдепі посла Росії в США Анатолія Антонова "провели через дуже важливі і дуже реальні проблеми". "Ми, звичайно, не хочемо, щоб ця війна переросла те, що вона вже зробила з українським народом", - додав чиновник.

Нагадаємо, Європейське командування ЗС США повідомило, що російський винищувач Су-27 збив безпілотник MQ-9 Reaper над Чорним морем. Перед цим з російських Су на нього скидалося паливо.

У Білому домі назвали дії російських пілотів непрофесійними і викликали посла РФ у Вашингтоні.

У Росії заперечують їх версію події. Мінстерство оборони РФ каже, що їхні винищувачі взагалі не контактували з американським безпілотником. А посол РФ у США Анатолій Антонов назвав розвідувальну місію цього безпілотника провокацією.

Джерело unian
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції