Стефанішина: У Брюсселі обговорили очікування від саміту Україна-ЄС

29 вересня 2021
 

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час робочого візиту до Брюсселя обговорила з уповноваженими представниками європейських інституцій змістовну частину майбутнього саміту Україна-ЄС

Про це вона повідомила журналістам за підсумками візиту, передає кореспондент Укрінформу.«У першу чергу ми обговорювали наші спільні очікування.

Під час саміту буде підписана Угода про спільний авіаційний простір. Так само ми обговорювали можливість започаткування дебатів на рівні лідерів Європейського Союзу з питань енергетичної безпеки, «зеленого» переходу та питань щодо перегляду Угоди про асоціацію», - сказала Стефанішина. 

За її словами, окремою темою для обговорення з європейським комісаром з питань аграрної політики Янушем Войцеховським стала позиція України щодо перегляду торгових преференцій для доступу української продукції на європейський ринок.

«Ми очікуємо, що вже наприкінці жовтня, відразу після саміту, Європейська комісія завершить формування своєї позиції і ми матимемо рішення про оновлення торгівельних параметрів угоди. Відповідно, ми також обговорювали питання секторального економічного співробітництва і формували весь пакет очікувань від саміту разом з колегами з Європейської комісії», - сказала віцепрем’єр-міністр.

Вона повідомила, що мала конструктивні зустрічі з віцепрезидентом Єврокомісії Верою Юровою, єврокомісаром Олівером Варгеї, на яких обговорювалися питання щодо реформ, зокрема у сфері правосуддя та судової реформи, інвестиційного плану для України у межах програми Східного партнерства тощо.Як повідомлялося, саміт Україна-ЄС цього року відбудеться 12 жовтня у Києві.

Джерело ukrinform
Відео 05 грудня 2021

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола: про розстріляне відродження, Чорнобиль, Гайдамаки

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола - український музикант, вокаліст, автор текстів, засновник та лідер козак-рок гурту «Гайдамаки»