Столична влада намагається уникнути більш жорстких обмежень, – Палатний про локдаун у Києві

13 квітня 2021
 Столична влада намагається уникнути більш жорстких обмежень, – Палатний про локдаун у Києві

У Києві найгірший спалах з початку пандемії, тому рішення столичної влади запровадити локдаун є виправданим і життєво необхідним

Рівень захворюваності на Covid-19 зростає і виснажує медичну систему Києва. В столиці найгірший спалах з початку пандемії. Говорячи про це, я не намагаюся вас залякати, я закликаю до відповідальності. Хочеться нам чи ні, але локдаун зараз дійсно виправданий і життєво необхідний.

Заповненість київських лікарень в середньому перевищує 77%. Але деякі вже переповнені. Вчора я був у лікарні, що заповнена на 110%. Якщо цю хвилю не вдасться збити, медзаклади і лікарі не зможуть приймати хворих. А їх стає більше і більше. Якщо на початку пандемії з 10 Covid-позитивних пацієнтів госпіталізували двох, то зараз госпіталізації потребують 7 з 10. Столичні лікарі вже працюють на межі людських можливостей. Локдаун допоможе виграти час, допоки не розпочнеться справжня масова вакцинація.

Київрада вже декілька місяців просить Кабмін дозволити лікувати хворих у відомчих лікарнях, а це +10 тисяч ліжок. Поки урядовці думають, столична влада вживає величезних зусиль, аби збільшити ліжковий фонд своїми силами. В терміновому режимі місто облаштовує ліжка, ремонтує системи подачі кисню, наймає медичний персонал.

Тим часом досі подекуди спостерігаємо ігнорування вимог носити маски правильно та дотримуватися соціальної дистанції.

Команді Віталія Кличка вдається втримувати місто, не вдаючись до крайніх заходів. Навіть зараз карантин в Києві не такий жорсткий, як в багатьох європейських столицях. Якщо всі ми сумлінно виконуватимемо правила, до повної зупинки економіки та комендантських годин, сподіваюся, не дійде.

Обмеження зараз діють по всій території країни, і київська влада чи не єдина, хто пропонує дрібному і середньому бізнесу додаткові компенсатори та преференції. Власниками закладів громадського харчування зменшена сума пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою з нинішніх 50% до 1 гривні. Є програма компенсацій відсотків за кредитами підприємців, до якої розширили доступ. Плата за зовнішню рекламу та рекламу на комунальному транспорті знижена до 50%. Власників авто звільнили від оплати за паркування на майданчиках КП «Київтранспарксервіс». Ці кроки мають допомогти підприємцям пережити локдаун. Закликаю киян підтримувати локальні магазинчики і крамнички гривнею та пам’ятати: спущена на підборіддя маска чи вилазка компанією на шашлики може обернутися для когось трагедією. Давайте берегти себе і оточуючих. Давайте дамо лікарям можливість впоратися з цим.

Артур Палатний

Відео 16 травня 2022

Іван Вигівський про роботу столичних поліцейських у ефірі спільного телемарафону

14 травня, очільник поліції Києва розповів про роботу столичних поліцейських у ефірі спільного телемарафону #UAразом