У Барселоні закриють завод Nissan, який працював там 40 років

29 травня 2020
 У Барселоні закриють завод Nissan, який працював там 40 років

Японський виробник автівок Nissan вирішив закрити свій завод у Барселоні, який працював там 40 років і давав роботу майже трьом тисячам людей

На знак протесту проти рішення компанії частина з працівників підпалили шини біля входу в завод.

Рішення про закриття барселонського заводу з грудня 2020 року Nissan оголосив у четвер, 28 травня.

Його виробник автівок ухвалив на тлі найбільшого за останні десять років падіння прибутку — 6,2 мільярда доларів. Ще з початку травня працівники барселонського заводу Nissan почали протест: тоді керівництво компанії повідомило, що буде скорочувати кількість працівників на 20%.

Новини про остаточне закриття заводу викликали дещо більший за масштабом протест. В’їзд до заводу заблокували кількасот працівників, які розставили на дорозі шини й підпалили їх.

«Через COVID-19 ми не можемо знайти іншу роботу — не тепер, коли компанії скрізь скорочують робочі місця», — розповів один із протестувальників, 45-річний Хуан Санчес.

Керівник Nissan Макото Учіда назвав закриття заводу в Барселоні «дуже важким рішенням». На ньому працювали близько 3000 людей, утім, як повідомили місцеві профспілки, закриття непрямо вплине ще на 22 тисячі робочих місць.

Міністерка закордонних справ Іспанії Аранча Гонсалес Лайя в коментарі місцевому радіо розповіла, що іспанський уряд намагався зберегти завод: «Ми шкодуємо через рішення Nissan піти не лише з Іспанії, а й із Європи… і зосередитися на своїй діяльності в Азії попри намагання уряду підтримати бізнес тут».

Джерело informator