У Києві розпочато більше сотні кримінальних проваджень за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон

16 листопада 2022
У Києві розпочато більше сотні кримінальних проваджень за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон

Зловмисники створювали схеми незаконного перетину кордону, у які залучали близьких родичів, товаришів, службових осіб та медиків

Суми за надані послуги для одного «замовника» сягали 12 тисяч доларів США.

Начальник Головного управління Національної поліції у місті Києві Іван Вигівський повідомив, що з початку 2022 року київські слідчі розпочали 115 кримінальних проваджень за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон України.

У рамках досудового розслідування поліцейські документують злочинні дії порушників та у подальшому скеровують справи до суду:

«Завдяки спільній злагодженій роботі поліцейських з прокуратурою, а також за супроводження у більшості проваджень працівників СБУ, ми викрили й припинили ряд схем, за якими громадяни безперешкодно покидали або перетинали межі нашої держави. Кожен із способів включав підроблення певного виду документації. Аби незаконно перетнути кордон, громадяни отримували так звані «білі квитки», укладали фіктивні шлюби, підробляли довідки для навчання за кордоном, а також оформляли посвідчення волонтерів. Суми за послуги варіювалися від 26 тисяч гривень до 12 тисяч доларів США в залежності від виду підробленого документу, швидкості виконання та подальшого супроводження».

Як приклад, наприкінці червня поліцейські затримали двох товаришів, які виготовляли документи щодо псевдоволонтерської діяльності, що дозволяло іноземцям офіційно перебувати у нас на території. Не відмовили зловмисники у послузі навіть громадянину росії.

Інші надавали пакет послуг, який дозволяв чоловікам призовного віку ухилятися від військової служби та безперешкодно покидати межі України.

У злочинні схеми організатори такого «бізнесу» залучали близьких родичів, товаришів, службових осіб, медиків та працівників вишів. Зловмисники шукали бажаючих через мережу Інтернет та серед знайомих. Після кожен виконував свою роль, аби «замовник» безперешкодно перетнув межі держави, а виконавець отримав свій прибуток.

Серед порушниць була і адвокатка, яка організувала виїзд за кордон чоловіків призовного віку шляхом надання їм підроблених довідок військово-лікарської комісії, брала за послуги не менше 12 тисяч доларів США. А до заробітку залучила свого чоловіка, лікаря медустанови та знайому.

«Правоохоронці постійно проводять роботу з документування таких кримінальних правопорушень, в тому числі оперативні закупки та обшуки. В ході слідчих дій ми зібрали та вилучили беззаперечні докази протиправної діяльності фігурантів та продовжуємо виявляти та припиняти злочини щодо незаконного перетину кордону», - зазначив Іван Вигівський.