У Києві викрили подружжя переселенців, які фальшували документи для виїзду військовозобов’язаних за кордон

31 березня 2023

Подружжя, яке переїхало в Київ із Донеччини, виробляло посвідчення волонтерів, довідки військкоматів та інші фальшиві документи

Організатори каналу нелегального переправляння військовозобов’язаних чоловіків через кордон створили сайт «допомоги військовозобов'язаним». Також вони підшукували клієнтів через різноманітні месенджери. Після отримання коштів організатори зазвичай відправляли поштою підроблені документи, часто з численними орфографічними чи пунктуаційними помилками.

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання та роботи організаторів нелегальної схеми. Під час обшуків виявили та вилучили довідки ВЛК, тимчасові посвідчення військовозобов’язаних щодо зняття з військового обліку, паспорти осіб, на ім’я яких виготовляли фальшиві документи, бланки довідок, волонтерських посвідчень, підроблені печатки та штампи державних органів і медичних установ, оргтехніку та інші матеріали, що можуть бути доказами в кримінальній справі.

Коли жінка зрозуміла, що відповідальності їм не уникнути, почала викидати з 10-го поверху багатоповерхівки мобільні телефони, флешки, ключі від комірки, де зберігались відтиски печаток, штампів та інших доказових матеріалів. Наразі вручено повідомлення про оголошення підозри за ч. 3 ст. 332 КК України «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України» та планується застосування запобіжного заходу.

Заходи з викриття правопорушення проводились за оперативною інформацією прикордонників оперативно-розшукового відділу ОКПП «Київ» спільно з представниками СУ ГПУ та УМП в Київській області під процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури та за силової підтримки військовослужбовців мобільного прикордонного загону «Дозор».

Події Відео 29 травня 2023

Іван Вигівський перевірив бойове злагодження штурмової бригади «Лють» на Одещині

Бойове злагодження підрозділу – підготовка особового складу до спільних дій, використання групової зброї в різних видах бою для подальшої участі у відсічі збройної агресії проти України об’єднаної штурмової бригади НПУ «Лють» на Одещині перевірив т.в.о. Голови Національної поліції України генерал поліції третього рангу Іван Вигівський