У МВС запевняють: по диверсантам ведеться серйозна оперативна робота

21 червня 2022
 У МВС запевняють: по диверсантам ведеться серйозна оперативна робота

Перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін 

«Національна поліція буквально з перших днів повномасштабної агресії включилася у боротьбу с диверсантами, коригувальниками вогню», - доповів перший заступник керівника Міністерства внутрішні справ, Євгеній Єнін

Він повідомив, що на початку російського вторгнення в Україну в органах Національної поліції було  створено 123 контр-диверсійні підрозділи, покликані протидіяти ворожим диверсійно-розвідувальним групам (ДРГ). «До цієї роботи залучено як мінімум 1500 службовців», - додав він.

За інформацією заступника міністра, результатом діяльності контр-диверсійних підрозділів стали викриття 88 ДРГ, затримання та передача органам СБУ більш ніж 800 осіб, які підозрюються у диверсійно-розвідувальній діяльності.

Єнін дав роз’яснення про задачі ворожих ДРГ на початковому етапі війни, а також про те, на що ворог націлений сьогодні.

«Якщо спочатку ми фіксували ДРГ, що складалися з 5-10 чоловік,  завданням яких було здійснення терористичних актів та диверсій, в тому числі у центрі столиці, то у подальшому багато з них були  націлені саме на коригуванні вогню, на освітленні наших позицій, фіксації результативності ракетних та артилерійських обстрілів», - розповів він.

Єнін акцентував, що окрім інформації, яку отримує поліція від служб на блокпостах, особливо у комендантську годину, вагомий внесок у викриття диверсантів робиться самими громадянами.

Він окреслив основні відмінні риси диверсантів: нетипова поведінка, проживання групи людей в одній квартирі, вихід на вулицю тільки у вечірній час. Також, заступник міністра порадив громадянам не розслаблятися, повідомляти поліцію про людей, які живуть поряд з ними та викликають підозру.

«Хоча може здатися, що навколо немає нічого небезпечного, насправді  ж ворог працює у тилу, його агенти можуть збирати інформацію, до сих пір можуть корегувати вогонь і тому подібні речі», - сказав він. 

 За інформацією МВС, фіксується певне зниження активності  ворожих ДРГ, як по Україні, так і в Києві, але мова зовсім не йде про припинення подібної діяльності.  Сіяти паніку, підтримувати  максимальну напругу на територіях далеких від фронту у різний спосіб –  це тільки частина з кола завдань, які продовжують виконувати диверсанти.

Нещодавно патрульні столиці зупинили авто, водій якого порушив правила дорожнього руху. Керманич  помітно нервував, тому інспектори вирішили провести поверхневу перевірку. У мобільному телефоні,  який  чоловік надав для огляду, патрульні побачили багато фотографій військової техніки, вказівників населених пунктів, ворожу пропаганду, малюнки з координатами та позивними. Водія було затримано та передано слідчим районного управління поліції Києва.

7778

Керівник Головного управління Національної поліції в Києві, Іван Вигівський

«У напрямку виявлення та  затримання диверсантів ведеться величезна й серйозна оперативна робота, яка не припиняється», - наголосив керівник Головного управління Національної поліції в Києві, Іван Вигівський.

Перший заступник очільника МВС України, Євгеній Єнін стверджує, що у контексті діяльності ДРГ, які перебувають у так званому «сплячому режимі», правоохоронці ретельно відпрацьовують цілу низку регіонів: криміналітет, проросійські рухи та угрупування.

А щодо допомоги громадян, то Єнін зауважив, що вони повинні продовжувати бути пильними.

Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України