У Нацполіції стартував традиційний курс підвищення кваліфікації поліграфологів

01 лютого 2023
 У Нацполіції стартував традиційний курс підвищення кваліфікації поліграфологів

Навчання поліцейських організовано на базі департаменту оперативно-технічних заходів відомства

Професійні навички удосконалять співробітники територіальних підрозділів оперативно-технічних заходів, які здійснюють у тому числі перевірку осіб, підозрюваних у колабораційній діяльності.

Відкрили курс підвищення кваліфікації для поліцейських перший заступник Голови Нацполіції України - начальник кримінальної поліції Михайло Кузнєцов та начальник Департаменту оперативно-технічних заходів Валентин Копаєв.

Перший заступник Голови Нацполіції Михайло Кузнєцов наголосив на важливості роботи поліцейських-поліграфологів при розслідуванні воєнних злочинів. Він зауважив, що використання поліграфа, зокрема, є одним зі засобів виявлення пособників ворога.

Начальник Департаменту оперативно-технічних заходів Валентин Копаєв зазначив, що спеціалісти-поліграфологи беруть активну участь у встановленні фактів колабораційної діяльності та перевірці можливої причетності фігурантів кримінальних проваджень до діяльності ворожих спецслужб.

Відтак Департамент оперативно-технічних заходів відомства забезпечує усі свої територіальні підрозділи фаховими спеціалістами. Для поліцейських, які працюють в підрозділах в регіонах, постійно проводяться курси підвищення кваліфікації, організовуються спільні заходи та постійно надається практична і методична підтримка у сфері проведення психофізіологічних досліджень із використанням поліграфа.

Чергові навчання для правоохоронців організовано відповідно до останніх рекомендацій Американської асоціації поліграфологів Сполучених Штатів Америки (American Polygraph Association (APA). Серед інструкторів - доктори юридичних наук, кандидати психологічних наук, науковці, члени координаційної ради ГО «Колегія поліграфологів України», а також спеціалісти відомства, які профільно займаються поліграфологічними дослідженнями.

Слухачі курсу удосконалять свої знання у сфері опитування із використанням поліграфу осіб, які можуть бути причетними до співпраці з агресором, диверсійної та колабораційної діяльності.

Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції