У порту «Південний» на Одещині розмістять дивізіон патрульних катерів

21 грудня 2021
 У порту «Південний» на Одещині розмістять дивізіон патрульних катерів

Дивізіон патрульних катерів буде розміщений у порту «Південний», що на Одещині. Він забезпечуватиме охоронно-оборонні функції портів у Чорному морі, а також острова Зміїний

Про це повідомив командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа.

«Майбутній дивізіон патрульних катерів знаходитиметься у порту «Південний». Торік за допомогою Президента ми отримали причальний фронт у 120 метрів. Там буде локально розміщуватися цей дивізіон, який забезпечить безпеку мореплавства у прибережній морській зоні, охоронно-оборонних портах у Чорному морі. Також це охорона й оборона того ж острова Зміїний, захист комунікацій», - зазначив Неїжпапа.

Він нагадав, що Україна отримала від США катери типу «Айленд». Крім того, в 2021 році три екіпажі на ці катери пройшли підготовку в Балтиморі, США, а 6 грудня відбулося почесне підняття прапора на цих кораблях. «Два катери повноцінно увійшли до складу Військово-морських сил», - повідомив командувач.

Неїжпапа також розповів про розвиток військово-морських баз та багатьох інших напрямків, зокрема, ударних спроможностей. «Ракетний комплекс «Нептун» в наступному році отримає перший дивізіонний комплект і навесні буде повністю готовий та включений до складу ВМС України. Деяка техніка закуплена, перша так звана батарея вже готова», - повідомив командувач.

Він додав, що в Туреччині на 70% вже готовий корвет для ВМС ЗСУ. «Зараз у Туреччині вже готово більше ніж 70% корабля. Тобто в наступному році корпус буде підготовлений до спуску на воду. До кінця 2022 року цей наш корвет прийде на добудування в Україну як готова одиниця, протягом 2023 року його обладнають відповідною технікою і він буде готовий до державних випробувань. А у 2024 році його включать до складу ВМС», - зазначив Неїжпапа.

Крім того, важливим аспектом для ВМС є протимінна діяльність, адже береги Чорного й Азовського морів, які контролює Україна, мають невеликі глибини. Тож ймовірність використання мінної зброї з боку противника дуже велика. “У зв'язку з цим, ми повинні контролювати підводний простір. Тому придбання у Великій Британії двох перших протимінних кораблів (вони з дуже сучасної серії, що дозволить їм бути найсучаснішими у Чорному морі) сприяють набуттю протимінних спроможностей”, - сказав Неїжпапа.

Як повідомлялось, 7 грудня в Одесі міністр оборони Олексій Резніков обговорив з командуванням Військово-Морських сил Збройних сил України розвиток вітчизняних ВМС.

 

Джерело УНІАН
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції