У Путіна закінчилися переможні сценарії, він розгубив усе – американський історик

23 вересня 2022
 У Путіна закінчилися переможні сценарії, він розгубив усе – американський історик

Кремлівський диктатор тепер розмовляє сам із собою – світ його вже не чує

У середу, 21 вересня, російський диктатор володимир путін оголосив про часткову мобілізацію в росії, після чого десятки тисяч росіян кинулися тікати з країни. Бункерний фюрер також згадав про "референдуми" на окупованих територіях України, мовляв, до росії звернулися охочі вступити до складу федерації.

До яких процесів у російському суспільстві може призвести мобілізація, які козирі залишилися у путіна, і чи можуть розмови про "референдуми" бути провісником ядерного удару - розповів американський історик-дослідник сучасної Росії, доктор історичних наук Юрій Фельштинський.

– Говорячи про мобілізацію, хочеться розуміти настрої російського народу. Чи приведе оголошення мобілізації до масових протестів проти путіна та краху путіна?

– Я не знаю, чи може це призвести до протестів, тому що для цього таки потрібна наявність зброї в руках протестантів, а її немає. А невдоволення це, безумовно, викличе. Тому що одна справа, коли ви проводите мобілізацію на тлі переможної ходи: "Ось ми захопили вже 10 країн, а зараз захопимо ще 20, і нам для цього потрібні солдати".

А інша річ – коли мобілізація проводиться явно після того, як перший ешелон, загнаний в Україну, за ці майже сім місяців просто розтанув. Російської армії як армії та наступальної сили там уже немає. І ось на цьому тлі проводити мобілізацію та сподіватися на те, що вона викличе захоплення у населення – абсолютно безглуздо.

Мало просто здійснити мобілізацію. Потрібно забезпечити людей обмундируванням, треба навчити їх воювати - а це все довго і складно. Бо ж вони повинні спиратися на тих, хто вже має військовий досвід. Тобто на тих, хто був демобілізований.

- Також держдума росії ухвалила поправки до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність за дезертирство, добровільну здачу в полон і так далі. Що це за замкнене коло? Виходить, людям, які потрапили в полон в Україні, вигідніше не погоджуватись на обмін.

– Я не думаю, що путін має якісь хороші ходи. Одну загрозу бачу, вона реальна. Це використання ядерної зброї. Але це теж дуже ризикований крок і для росії, зокрема. Наслідки, до яких це призведе, будуть непередбачуваними насамперед для путіна, для росії та для російського народу. І, звичайно, для режиму.

У Путіна погана ситуація. Це не може не викликати посмішки, хоча все це – на тлі війни та на тлі десятків тисяч людей, які гинуть. Але у путіна ситуація безвихідна. Він не має переможного сценарію.

- А до чого ці "референдуми"? Це натяк на те, що зброя масового ураження все ж таки може бути застосована?

– Розумієте, у чому проблема? Проблема в тому, що путіна вже перестали боятися. Не тому, що він не лиходій. Не тому, що він не в змозі вбивати. Не тому, що він не в змозі натиснути на "червону кнопку" – я вже не знаю, тактичну, ядерну чи термоядерну. Просто він уже всім набрид, втомилися від нього і боятися його перестали. І раніше, до 24 лютого, основним козирем у руках путіна був блеф і страх, бо він розумів, що якщо налякати сусіда чи сусідів, то вони, швидше за все, поступляться, навіть воювати не доведеться... Згадайте, як телефонували Зеленському і міністру оборони України і пропонували капітулювати в обмін на війну, що не почалася? Нині його ніхто не боїться. Навіть ядерної загрози, яка раніше звучала серйозно, і всі починали аналізувати, що ж путін має на увазі, яку гидоту він може ще придумати.

Нині всі досить стомлено і роздратовано стежать за його навіть не діями, а словами. Всім зрозуміло, що відходити нікуди, відступати нікуди, переговори вести нема з ким, бо він уже за тією межею, коли з ним можна було про щось говорити. Тому загалом путін розмовляє сам із собою. Він міг би стояти у ванній перед дзеркалом і говорити це. Реально це все голос волаючого в пустелі. Його вже ніхто не слухає, його вже ніхто не чує, і всі так втомлено чекають, коли ж він нарешті так чи інакше піде зі сцени.

Катерина Черновол

Джерело Апостроф TV
Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України