У Раду внесли законопроєкт про нові штрафи за порушення у метро

12 жовтня 2021
 У Раду внесли законопроєкт про нові штрафи за порушення у метро
 

Група народних депутатів зареєструвала у парламенті законопроєкт, яким пропонується вдосконалити притягнення до відповідальності осіб за порушення правил користування метрополітеном

Проєкт закону №6164 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення у міському електричному транспорті” оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Як зазначається у пояснювальній записці, пропонується внести зміни до ст. 119 КУпАП, що полягають у запроваджені системного підходу до встановлення адміністративної відповідальності за порушення правил користування міським електричним транспортом, зокрема метрополітеном.

Так, пропонується передбачити адміністративну відповідальність за вчинення окремих протиправних дій у метрополітені, як-от пошкодження вагонів та їх внутрішнього обладнання (пропонується карати штрафом від 340 до 850 грн); засмічення вагонів і станцій метро (попередження або накладення штрафу від 170 до 340 грн); куріння у вагонах та станціях (попередження або накладення штрафу від 85 до 340 грн); проїзд на дахах і виступаючих частинах вагонів; самовільне проникнення до тунелів, технологічних та інших приміщень підземки (попередження або накладення штрафу у розмірі від 510 до 850 грн).

Одночасно законопроєкт передбачає зміни запровадження адміністративної відповідальності за провезення в метрополітені небезпечних предметів та речовин (ст. 133 КупАП), що пропонується карати попередженням або накладенням штрафу від 170 до 255 грн.

За неоплачене провезення багажу в міському електричному транспорті (ст. 134 КупАП) передбачено покарання у вигляді штрафу від 85 до 170 грн.

Від імені органів міського електричного транспорту виносити постанови у справах будуть начальники станцій метрополітену та їхні заступники.

Запропоновані зміни до ст. 258 КУпАП розширюють можливість спрощеного провадження (без складання протоколу про адміністративне правопорушення) за порушення правил перевезення у міському електричному транспорті.

Джерело ukrinform
Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України