У Росії залишилося лише чотири клієнти на світовому ринку морських поставок нафти

26 грудня 2022
 У Росії залишилося лише чотири клієнти на світовому ринку морських поставок нафти

Світовий ринок нафти продовжує стрімко стискатися для Росії після введення європейського ембарго і "стелі цін" із забороною на страхування танкерів, що перевозять барелі дорожче за $60, повідомив портал moscowtimes.ru

Займаючи друге місце за обсягами видобутку та експорту нафти, Росія станом на грудень продавала морем нафту лише в чотири країни світу, повідомляє Reuters з посиланням на трейдерів та дані Refinitiv Eikon.

Більше половини всього обсягу, відвантаженого з портів у першій половині грудня, пішло до Індії: не менше 2 млн тонн нафти вже прямують до індійських портів, а до кінця місяця кількість танкерів може ще зрости, кажуть джерела Reuters.

За їх оцінками, Індія, на яку до війни припадало близько 1% російського нафтового експорту у грудні забере 70% партій.

Другим покупцем російської нафти залишається Болгарія, яка отримала "поблажки" у рамках європейського ембарго і продовжує закуповувати нафту в Росії для НПЗ у Бургасі. У першій половині грудня в Болгарію було направлено 800 тис тонн Urals через торгову "дочку" "Лукойлу" Litasco.

Постачання в Китай станом на середину грудня різко впали: поки що відправлено лише один вантаж об'ємом 140 тис тонн Urals. Хоча, за словами трейдерів, наприкінці грудня очікуються ще партії.

Нарешті продовжує закуповувати російську нафту Туреччина. Хоча обсяги різко впали після того, як від Urals відмовився найбільший у країні НПЗ STAR. Завод, що належить азербайджанській групі Socar, призупинив імпорт сировини з Росії, побоюючись потрапити під вторинні санкції в грудні. І поки до Туреччини відправлено лише одну партію обсягом 140 тис тонн, кажуть джерела Reuters.

За їхніми словами, грудневий план відвантажень із російських портів перебуває під загрозою зриву: частина партій можуть залишитися нереалізованими через відсутність покупців.

"Програма експорту на Балтиці на грудень – 55 вантажів, але буде добре, якщо вдасться відвантажити 40", – сказало джерело Reuters у великій західній компанії.

Джерело ukranews
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах