У Житомирі запустили теплоелектростанцію на біопаливі

25 листопада 2021
 У Житомирі запустили теплоелектростанцію на біопаливі
 

У Житомирі відкрили першу ТЕЦ, яка працюватиме на трісці, з комбінованим виробництвом тепла та електричної енергії. Об’єкт ввели в експлуатацію 18 листопада у рамках проекту SECO, який фінансується урядом Швейцарії

 
Про це повідомляє zhzh.info.

ТЕЦ побудована на базі районної котельні РК-10, розташованої у провулку 1-й Винокурний.

Термодинамічна установка органічного циклу Ренкіна буде комбіновано виробляти тепло і електроенергію. Її потужність-1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії.

Паливо на ТЕЦ буде подаватися в автоматичному режимі за допомогою рухомої підлоги. На складі ж буде зберігатися тріска на три доби роботи станції.

ТЕЦ зможе забезпечити теплом 18 тисяч осіб у 73 багатоквартирних будинках. До того ж установка цілодобового циклу дозволить будинкам на вулицях Малікова, проспект Миру і Вільський шлях отримувати гарячу воду цілодобово.

"Перша ТЕЦ на трісці дозволить нашому Комунальному підприємству "Житомиртеплокомуненерго" зменшити споживання газу, електроенергії та викиди СО2, – каже міський голова Житомира Сергій Сухомлин. - Енергонезалежність України - ідея, яка об'єднає громади».

У мерії заявляють, що установка з технологічним процесом комбінованого виробництва тепла та електричної енергії – перша в Україні.

Об'єкт зводився на кошти Уряду Швейцарської Конфедерації у співфінансуванні з місцевим бюджетом. Вартість проекту близько 300 млн грн, з яких майже 100 млн – бюджет громади.

Джерело zhzh.info
Відео 05 грудня 2021

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола: про розстріляне відродження, Чорнобиль, Гайдамаки

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола - український музикант, вокаліст, автор текстів, засновник та лідер козак-рок гурту «Гайдамаки»