Україна довела свою геостратегічну цінність для Європи

24 жовтня 2022
 Україна довела свою геостратегічну цінність для Європи

Виявилося, що політика стримування росії та протистояння її геополітичному ревізіонізму, яку ніби то реалізовував Захід, спочатку була відображена тільки у заявах, а згодом, і зовсім перетворилася на цинічну балаканину лідерства провідних країн демократичного світу

Насправді така політика почала втілюватися в життя тільки в Україні, яка спромоглася, не без допомоги Заходу, протистояти й достойно відповідати набагато сильнішій російській агресивній машині, що розв’язала криваву війну проти українців.

Так сталося, що Україна здатна виконувати більш значущу роль у житті європейців, ніж бути тільки енергетичним містком між росією та ЄС. Україна переконала всіх, що є справжнім і надійним щитом для Європи. До того ж, мало хто у світі сумнівається, що саме в Україні сьогодні вирішується питання зламу ідеологічної ДНК путінського режиму й переважної кількості росіян щодо маніакальних прагнень до ревізіонізму і територіального експансіонізму, на впровадженні яких тримається легітимність тамтешньої автократичної влади. І саме в цьому контексті український спротив важко переоцінити, бо складові нинішнього шантажу путіна вже вийшли далеко за межі суто європейських, регіональних ризиків.

У кремлі сподівалися, що Україна, втративши статус енергетичної зв’язуючої ланки між росією та ЄС, позбудеться в очах західних столиць своєї геополітичної цінності. Тож, у москві були впевнені, що Захід покине її наодинці із власною сумною долею, що відкриє нові можливості й нагоди для російської влади, щоб остаточно поглинути Киів у спосіб масштабної збройної інтервенції.

Але сталося навпаки. Київ вистояв перед російською навалою, продовжує тримати європейські кордони, й визволяти свою землю, анексовану росіянами, Захід не тільки не відвернувся від України, але й згуртувався навколо її боротьби з агресором. Тож для ключових європейських столиць, де виробляється політика європейського існування, визнання геостратегічної цінності України для ЄС і всієї Європи є беззаперечним.

Ігор Білодуб

Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції