Україна може розмістити на своїй території військові бази НАТО, – Веніславський

02 липня 2021
 Україна може розмістити на своїй території військові бази НАТО, – Веніславський

Україна може розмістити на своїй території військові бази НАТО, якщо вступить до Альянсу або якщо укладе з країнами відповідні договори про військову співпрацю

Дозвіл на розміщення іноземних військових баз в Україні має надати Конституційний суд. Про це в ефірі “Україна 24” заявив депутат від “Слуги народу” та Представник Президента Володимира Зеленського у Конституційному Суді, Федір Веніславський.

“Підтримка України з боку наших західних партнерів явно дратує Росію і явно йде на користь Україні… Якщо Україна стане членом НАТО, то союзницькі бази, якщо за аналогією взяти, також можуть з’явитися на території України”, – заявив Веніславський. 

Як зазначив Веніславський, загрозу територіальній цілісності та суверенітету України “становлять явно не іноземні військові формування, які сьогодні беруть участь у спільних військових навчаннях Sea Breeze-2021, а якраз Російська Федерація і її лідер Володимир Путін”.

На запитання, чи може Україна розмістити в себе іноземні військові бази, не будучи членом НАТО, Веніславський відповів: “Це в будь-якому випадку має вирішити Конституційний суд України… Гіпотетично, якщо будуть укладені договори, наприклад, про якусь військову співпрацю з іноземними країнами, то через рішення Конституційного суду можна очікувати, що такий варіант не виключається”.

Нагадаємо, НАТО продовжить зміцнювати позиції в Чорному морі після інциденту з есмінцем. 

Джерело newsua.one
Відео 05 грудня 2021

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола: про розстріляне відродження, Чорнобиль, Гайдамаки

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола - український музикант, вокаліст, автор текстів, засновник та лідер козак-рок гурту «Гайдамаки»