Українці вважають Кучму найкращим президентом

21 травня 2020
 Українці вважають Кучму найкращим президентом

Втомлені від війни українці прагнуть повернення до нормальності, і, як виявилося, у їхній пам'яті вона пов'язана з часами другого президента

В понеділок в Україні опублікували нове опитування, присвячене першому року президенства Володимира Зеленського, а також популярності інших політиків.

В ході дослідження українців запитували також, кого вони вважають найкращим президентом країни за весь час. Результати здивували й навіть розлютили деяких українських коментаторів. Зрештою, подив вони викликали і в Польщі, - пише Gazeta Wyborcza.

Україні вирішили, що найкращим президентом був Леонід Кучма (так відповіли 20% опитаних). На другому місці опинився Володимир Зеленський (16%), на третьому - перший президент Леонід Кравчук (13%). В наступній трійці - Петро Порошенко (12%), Віктор Янукович (9%) і Віктор Ющенко (6%).

У Польщі, напевне найбільший подив викликало останнє місце Ющенка. Адже він був тим політиком, який своє президентство виборов. Власне, це для нього зробили українці, які не змирилися з фальсифікацією виборів.

Мирна "Помаранчева революція" отримала активну підтримку в Польщі. Про неї говорили всі ЗМІ, а тисячі поляків поїхали в Україну в ролі спостерігачів. Ющенко для багатьох був героєм. В Польщі, схоже, його таким вважали навіть більшим, ніж в самій Україні.

З української точки зору першість Кучми в рейтингу не дуже дивна. Адже він єдиний, хто двічі обіймав президентське крісло. У багатьох він асоціюється зі стабільністю й вмілим маневруванням між Росією й Заходом. В часи Кучми були періоди, коли, здавалося, все вказувало на його більшу прихильність до Заходу. Але Росія стояла на заваді цьому. Хоча самому Кучмі довелося з нею змагатися.

На початку його президентства в 90-х роках він придушив проросійський сепаратизм в Криму. В 2003 році  він виступив проти Росії у конфлікті за невеликий острів Тузла. "Україна - не Росія" - говорив заголовок його книжки.

На тлі Росії з її війнами в Чечні Україна здавалася оазисом миру. Мало хто хоче пам'ятати, що саме за Кучми зародилася українська олігархічна система. І саме тоді сталося вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Але багато пам'ятають, що в кінці його роботи жити стало трохи легше. А в 90-х роках в Україні було незрівнянно важче, ніж в Польщі. Гіперінфляція й інколи невиплата зарплат.

Але парадокс в тому, що автором покращення економічної ситуації був у свій час прем'єр-міністр Віктор Ющенко і його уряд. Коли ж його звільнили, він перейшов в опозицію до Кучми. Перші роки президенства Ющенка - це період добробуту. Почалася хвиля споживацтва. Але фінансова криза 2008 року стала холодним душем.

Ющенко був ініціатором багатьох пріоритетів української політики: встановлення історичної правди, скасування візового режиму з Євросоюзом, автокефалії української церкви. Але все це вдалося здобути лише за президенства Петра Порошенка.

Останній також належав до кола так званих "любих друзів" Ющенка. А їх пов'язують з кумівством, яке до цього часу не викорінене з української політики.

Gazeta Wyborcza пише, що українці помістили Порошенка на четверте місце, хоча, об'єктивно мовлячи, йому вдалося досягти багато. Але і в його випадку опоненти можуть додати довгий список звинувачень. Як часто кажуть в Україні, завжди є якесь "але".

У всіх таких рейтингах важливу роль відіграє пам'ять виборців і психологічний стан суспільства. Сьогодні в Україні спостерігається втома від війни і бажання повернутися до нормальності. Виявляється, що її частина українців пов'язують саме з часами Кучми. Ющенко багатьох дратував своїми повчаннями. Також роль зіграла зневіра українців у "політику-месії". Очікування від Ющенка були величезні.

Сьогодні з такою ж надією багато хто дивиться на Зеленського. Яким він залишиться в пам'яті, покаже рейтинг після його президенства.

Джерело УНІАН
Відео 22 лютого 2021

Don Eduardo Asado

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020