Українці згенерували в «Дії» вже 1,6 мільйона COVID-сертифікатів

12 жовтня 2021
 Українці згенерували в «Дії» вже 1,6 мільйона COVID-сертифікатів

З початку запуску цифрових сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19 українці згенерували 1,6 млн ковід-сертифікатів

Про це в ефірі програми “Сніданок з 1+1” розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

"Від початку запуску такого сервісу у нас вже згенеровано понад 1,6 млн сертифікатів", - сказала вона.

Карчевич зауважила, що може бути дві причини, якщо в "Дії" не генерується цифровий сертифікат. Перша - людина отримала щеплення за кордоном, і даних про це немає українській електронній системі охорони здоров'я. Друга причина - дані про проведення щеплення були внесені з помилками. Заступниця міністра порадила у такому випадку звернутися на гарячу лінію МОЗ з тим, щоб виправити помилкові дані.

Вона нагадала, що згенерувати сертифікат можна не тільки в додатку "Дія", а й на порталі "Дія". Документ про щеплення, згенерований на порталі можна роздрукувати.

Також громадянин може отримати в паперовому вигляді міжнародне свідоцтво про вакцинацію, видають такий документ сімейний лікар або лікар, який проводив щеплення проти COVID-19.

Як повідомляв Укрінформ, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів: документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки; міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 , негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Джерело ukrinform
Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України