Україні слід бути готовою до ескалації з боку РФ – Клімкін

03 листопада 2021
 Україні слід бути готовою до ескалації з боку РФ – Клімкін

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що загрози масованого вторгнення «завтра чи післязавтра» Росії в Україну наразі немає, але нам слід готуватися до ескалації та підняття Путіним ставок у його геополітичній грі

Таку думку Клімкін висловив в ефірі програми «Свобода слова на ICTV».

«Звичайно, я дуже хочу довіряти нашій розвідці – це я кажу абсолютно щиро, але The Washington Post непроста газета, вона має свої джерела в адміністрації Байдена. Якщо вона щось друкує, вона ніколи не друкує це «зі стелі», ми це прекрасно розуміємо. Так, ми знаємо, що нема там (біля кордону України. – ред.) великих рухів на сьогодні, - рухи є, але не такі, які призведуть до масованого вторгнення завтра чи післязавтра», - сказав Клімкін.

Він додав, що навіть у Кремлі розуміють, що бліцкриг проти України неможливий, бо це ніколи не можна буде «продати світові та навіть всередині Росії».

Водночас Клімкін зауважив, що сьогодні на всіх закритих експертних майданчиках обговорюється тема: якщо Китай у найближчій перспективі спробує встановити контроль над Тайванем, то для Путіна відкривається шанс намагатися отримати контроль над частиною території України, яку вони називають "Новоросією".

«Тому, звичайно, немає загрози (вторгнення. – ред.) завтра чи післязавтра – це потрібно чесно сказати, не потрібно панікувати. Але ми маємо бути готовими до підняття ставок, до ескалації. Не боятися, не панікувати стосовно завтра чи післязавтра, але спокійно готуватися... Для нас сьогодні є два принципових способи забезпечення нашої безпеки: перший - це наше бажання, наш бойовий дух і бажання побудувати мінімально необхідний асиметричний потенціал.., і другий – це наші партнери», - резюмував ексглава МЗС.

31 жовтня видання The Washington Post повідомило про те, що російські військові вкотре починають накопичувати сили та засоби біля кордонів України.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України 1 листопада повідомило, що не зафіксувало додаткове перекидання російських підрозділів, озброєння та військової техніки до державного кордону з Україною, а інформацію про передислокацію вважає елементом інформаційно-психологічних дій.

Джерело Укрінформ
Події Відео 24 грудня 2021

В Киеве задержали мошенников, "работавших" на свиданиях

Во время встречи девушка заказывала якобы дорогие алкогольные напитки и еду на вынос. Им выдавали заказ в пакете-муляже