Уряд "надрукує" 30 млрд гривень для видачі дешевих іпотечних кредитів

23 грудня 2022
 Уряд "надрукує" 30 млрд гривень для видачі дешевих іпотечних кредитів

Кабінет міністрів затвердив випуск облігацій внутрішньої державної позики на 30 млрд гривень

За рахунок цих коштів буде збільшено капітал АТ "Українська фінансова житлова компанія", яке видає пільгову іпотеку окремим категоріям громадян.

Про це повідомляється з посиланням на постанову від 21 грудня 2022 р. № 1415.

Згідно з документом, Міністерство фінансів до кінця 2022 року випустить ОВДП на 30 млрд гривень із строком погашення п’ять років та ставкою доходу на рівні 19,5% річних.

"Міністерству економіки здійснити протягом поточного року придбання у державну власність акцій додаткової емісії приватного акціонерного товариства "Українська фінансова житлова компанія" в сумі 30 млрд гривень в обмін на облігації внутрішньої державної позики", - йдеться в постанові.

Нагадаємо, у серпні Кабінет міністрів затвердив нові умови забезпечення АТ "Українська фінансова житлова компанія" доступного іпотечного кредитування громадян України під 7% річних.

Відзначимо, у 2022 році попит на іпотеку досяг найнижчого рівня за всю історію опитувань НБУ.


Джерело РБК-Україна
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах