Усі росіяни, які оселилися в Криму після його окупації, є злочинцями – Чийгоз

04 лютого 2021
 Усі росіяни, які оселилися в Криму після його окупації, є злочинцями – Чийгоз

Високопосадовці не мають говорити нісенітниць, застеріг депутат

Заяви влади про те, що росіянам, які оселилися в Криму після 2014 року, дадуть вибір – залишитися чи поїхати після деокупації півострова, є нісенітницями, яких не мають казати високопосадовці. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав депутат "Європейської солідарності" Ахтем Чийгоз.

Депутат відповів на запитання, чи підтримує він заяви влади, що після деокупації Криму в ньому дадуть змогу залишитися росіянам, які оселилися там після окупації півострова Росією – а таких зараз може налічуватися до пів мільйона осіб.

"Ні, але тільки ні казати тут мало. Щоб кожен високопосадовець не говорив нісенітниць, які ми півтора року вже слухаємо від них – у декларації ("Кримської платформи", – ред.) чітко мають бути внесені деякі пункти, щоб ми презентували свої кроки і своє бачення як держава всьому світові. Бо чому ми вимагаємо від наших партнерів якихось конкретних кроків, коли вони від нас постійно чують – то воду треба дати, то про загарбників та учасників цього злочину, який здійснює Путін. Всі вони, хто туди приїжджає і намагається стати частиною суспільства, – вони є злочинцями", – наголосив депутат.

"Як може високопосадовець казати, що це їхнє право – залишитися в Криму чи виїхати? Через це дуже багато запитань до "Кримської платформи", яку зараз пропонує Офіс президента", – зазначив Чийгоз. 

Нагадаємо, за січневими даними "Кримської правозахисної групи", за період окупації до Криму офіційно переселилися щонайменше 200 тисяч росіян. При цьому правозахисники вважають, що насправді їхня кількість значно більша, адже дані не включають військовий контингент ЗС РФ і жителів Росії, відряджених на окуповану територію.

Джерело 5.ua
Події Відео 12 серпня 2022

12 тисяч доларів США за незаконний перетин кордону військовозобов’язаними: київські поліцейські викрили адвокатку в організації злочинної схеми

Правопорушниця організувала виїзд за кордон чоловіків призовного віку шляхом надання їм підроблених довідок військово-лікарської комісії з фіктивним діагнозом хвороби