В Естонії затримали двох підозрюваних у криптошахрайстві на $575 млн

23 листопада 2022
 В Естонії затримали двох підозрюваних у криптошахрайстві на $575 млн

Центральна кримінальна поліція Естонії і ФБР затримали в Таллінні підприємців, яких підозрюють у криптошахрайстві та відмиванні сотень мільйонів доларів

Про це повідомляє ERR.

У неділю, 20 листопада, під час спільної операції в Таллінні затримали двох осіб, яких підозрюють за 18 пунктами в шахрайстві з криптовалютою і відмиванні грошей. Згідно з підозрою, потерпілим було завдано збитків на суму 575 мільйонів доларів.

Згідно з судовими документами, йдеться про 37-річних Сергія Потапенка та Івана Туригіна.

Позов було передано розширеній колегії присяжних Західного округу штату Вашингтон 27 жовтня і оприлюднено в неділю після арештів.

Потапенко і Туригін імовірно обдурили сотні тисяч жертв за допомогою багатогранної схеми. Вони спонукали жертв укладати шахрайські контракти на оренду обладнання з сервісом майнінгу криптовалют під назвою HashFlare.

Вони також спонукали жертв інвестувати в банк віртуальної валюти під назвою Polybius Bank. Насправді Polybius ніколи не був банком і ніколи не виплачував обіцяні дивіденди. Потерпілі виплатили компаніям Потапенка і Туригіна понад 575 мільйонів доларів. Потім Потапенко і Туригін використовували підставні компанії для відмивання доходів від шахрайства, купівлі нерухомості та розкішних автомобілів.

Обвинувачення Потапенка і Туригіна також стосується змови з відмивання злочинних доходів із використанням підставних компаній, підроблених договорів і рахунків-фактур. У змові з відмивання грошей нібито брали участь щонайменше 75 об'єктів нерухомості, шість розкішних автомобілів, криптовалютні гаманці і тисячі машин для майнінгу криптовалюти.

Якщо провину Потапенка і Туригіна буде доведено, то кожному загрожує максимальне покарання у вигляді 20 років позбавлення волі.

Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України