В Україні до 2026 року планують повністю оновити техніку радіотехнічних військ

03 грудня 2021
 В Україні до 2026 року планують повністю оновити техніку радіотехнічних військ

У Повітряних силах Збройних сил України планують повністю оновити техніку радіотехнічних військ

Радіотехнічні війська (РТВ), як складова системи протиповітряної оборони, є головним джерелом інформації про повітряну обстановку над Україною та навколо неї. Про особливості служби, новітню радіолокаційну техніку та інше, розповів інформаційному агентству АрміяInform, начальник радіотехнічних військ полковник Михайло Донченко. 

Спілкування з офіцером відбулося з нагоди професійного свята, яке відзначалося 30 листопада.

На РТВ покладена місія завчасно попередити про повітряний напад. Мережа підрозділів радіотехнічних військ створює суцільне радіолокаційне поле вздовж усього державного кордону і дозволяє виявляти імовірні загрози за 300–400 кілометрів до нього. Крім того, окремі підрозділи військ прикривають усі важливі об’єкти та міста по всій території країни.

РЛС 35Д6М виробництва КП «НВК «Іскра»

Полковник Михайло Донченко, повідомив, що радіотехнічні війська сьогодні озброєні на 100%, відповідно до штатної потреби. Окрім того, 30% техніки є сучасними новітніми зразками українського виробництва.

“Державна програма переозброєння передбачає, що до 2026 року радіотехнічні війська матимуть 100% новітнього та глибоко модернізованого озброєння” — сказав полковник Донченко. 

Начальник радіотехнічних військ також зазначив, що сучасне озброєння, яке надійшло у війська у 2014–2015 роках, під час обслуговування та ремонту на підприємствах-виробниках, уже проходить модернізацію.

Крім того, процес цифровізації та автоматизації у РТВ дозволяє зменшити кількість фахівців, які стежать за повітряною обстановкою.

Також Михайло Донченко повідомив, що поки у Збройних силах України є недостатньою кількістю автоматизованих систем управління військами.

Але їхня кількість постійно збільшується. Тому у РТВ сподіваються, що в найближчому майбутньому більшість процесів, пов’язаних із веденням радіотехнічної розвідки і передачею даних про повітряну обстановку, буде здійснюватися в автоматичному режимі.

Раніше ми повідомляли, що на озброєння Збройних сил України прийнято радіолокаційну станцію виявлення 80К6КС1 «Фенікс-1» та надходження до Повітряних Сил модернізованої до виду 35Д6М радіолокаційної станції (РЛС) 19Ж6.

Джерело Мілітарний
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах