В Україні понад 6 млн людей можуть опинитися за межею бідності - ООН

18 травня 2020
 В Україні понад 6 млн людей можуть опинитися за межею бідності - ООН

Скрутне фінансове становище очікує кожну другу родину з дітьми, - аналітики

В Україні понад 6 мільйонів людей можуть опинитись за межею бідності через соціально-економічну кризу, викликану коронавірусом. Про це свідчать показники консервативного сценарію Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що базується на макропрогнозі Кабінету міністрів України. 

Розрахунки ЮНІСЕФ передбачають, що скрутне фінансове становище очікує кожну другу родину з дітьми, адже відповідно до аналітики, рівень бідності зросте з 27% до 44%. Вплив на дітей буде ще більш відчутним: з 33% до 51%.  

«ЮНІСЕФ стурбований, що погіршення економічної ситуації матиме найбільш руйнівний вплив на багатодітні сім’ї, одиноких батьків з дітьми, родини з дітьми до трьох років та одиноких пенсіонерів віком за 65 років», - йдеться в офіційному пресрелізі організації.

У зв’язку з критичним зростанням дитячої бідності та незахищеності родин, ЮНІСЕФ закликає президента, парламент, уряд та місцеву владу вжити термінових ефективних заходів соціального захисту для пом’якшення наслідків Covid-19.

«Незважаючи на існуючі обмеження державного та місцевих бюджетів, подолання дитячої бідності повинно стати головним пріоритетом, інакше у довгостроковій перспективі неминучі проблеми розвитку для всієї країни.  Йдеться, у тому числі, про збільшення кількості дітей у інтернатних закладах, еміграцію, проблеми зі здоров'ям та економічним становищем родин, а також в цілому перешкоди до розвитку дитини», - йдеться у зверненні.

ЮНІСЕФ наголошує на необхідності розробки короткочасної та довготривалої стратегії соціального захисту.

У якості екстреного реагування, ЮНІСЕФ пропонує розглянути можливість тимчасової універсальної виплати всім домогосподарствам з дітьми. Також необхідно розширювати існуючі програми з підтримки сімей, зокрема, збільшити щомісячні виплати допомоги при народженні дитини. 

«Міжнародний досвід підтверджує, що поєднання грошових виплат із локальними механізмами соціальних послуг є найбільш успішною системою соціального захисту», - заявили в організації.

Як повідомлялося, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що 500 тис. робочих місць, які обіцяв Шмигаль, створювати не будуть.

 

Джерело glavcom
Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України