В України великий прогрес на шляху до ЄС - прем'єр Швеції

17 березня 2023
 В України великий прогрес на шляху до ЄС - прем'єр Швеції

Прогрес України на шляху виконання критеріїв членства в Європейському Союзі вражає, але процедури не можна прискорювати

Про це заявив прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон після переговорів із канцлером ФРН Олафом Шольцом у Берліні 15 березня.

Україна вже має статус кандидата в ЄС, зазначив Крістерссон. Але, за його словами, головним у питанні набуття членства є принцип відповідності критеріям, за оцінку чого відповідальна Єврокомісія.

«Дуже важливо дотримуватися цього принципу та не зрізати кути (не шукати можливостей скоротити шлях)», - зауважив політик. Він нагадав, що навесні буде проведена оцінка прогресу, представлений офіційний звіт.

При цьому Крістерссон підкреслив обов’язковість того, щоб українці отримали «справжню надію» з боку ЄС, щоб вони побачили: якщо вони зроблять усе необхідне, ЄС також дотримуватиметься своєї сторони угоди.

«На мій погляд, Україна робить великі кроки в плані своїх зусиль піднятися до рівня, який дозволяє відповідати критеріям; вражає, наскільки вони активні попри війну», - підкреслив шведський глава уряду.

Тема майбутнього членства в ЄС України, а також Молдови, Грузії та країн Західних Балкан була одним з питань переговорів у Берліні.

«Всі вони належать європейській родині і потребують підтримки у проведенні реформ», - зауважив Шольц.

Швеція наразі головує в Раді ЄС.

Це перший візит Крістерссона в Німеччину в якості глави уряду.

Джерело Укрінформ
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції