Відомого спортсмена судитимуть за небажання вдягати маску і непокору поліції

18 травня 2020
 Відомого спортсмена судитимуть за небажання вдягати маску і непокору поліції

Судові слухання відбудуться 22 травня

За порушення карантину та непокору поліцейським судитимуть чемпіона України з тайського боксу та кікбоксингу з Тернополя Павла Буська. Спортсмен каже, що закону він не порушував і поліцейським опору не чинив. Речниця патрульної поліції області Катерина Басалига розповіла, що чоловік відмовився показати патрульним документи, тому його затримали.

Павло Бусько розповів – того дня пішов у магазин за продуктами і забув маску.

«Коли я зайшов в магазин, мені охоронець зробив зауваження на рахунок маски. Відповів: «Я маску забув. Надайте мені, будь ласка, маску, я вдягну її». На що охоронець відповів: «Я не зобов’язаний надавати маску». Охоронець викликав пультову охорону. Мене зразу попросили вийти з магазину, на що я їм також вказав на постанову Кабінету міністрів. Вони про неї не знали. І ми вирішили викликати патруль поліції», - каже Бусько в коментарі UA:Тернопіль.

Керуючий магазином Ігор Онищук від коментарів на камеру відмовився. Не на камеру повідомив, що працівники магазину не забезпечують покупців масками.

Павло Бусько розповів, як його затримували: «Затримав силоміць. Я не опирався, жодної непокори не чинив. Потім патрульні викликали підмогу, бо вони не могли зі мною впоратися, чи що. Я також викликав поліцію».

Патрульний тричі повторив попередження: «Згідно статті 45, якщо ви не представитеся – до вас буде застосовано спецзасіб – кайданки і доставлено у міський відділ поліції».

Далі чоловіка відвезли до відділку. «Поліцейський, який мене затримував, дістав зі своєї кишені і дав мені маску. Бо не можна без маски заходити у відділок. Тоді в нього запитав, чому мені відразу цю маску не дати біля магазину, і жодного конфлікту не було б», – каже Павло Бусько.

Адвокат Павла Буська Максим Майка каже: згідно з постановою Кабміну працівники магазину мали надати маску.

«Відповідно до положень постанови Кабінету міністрів від 11 березня 2020 року, а саме: підпункт 8 пункту 1 та відповідно до статті 8 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» – забезпечувати засобами індивідуального захисту мають за рахунок державного та міського бюджетів. А в випадках, передбачених законом, – за рахунок коштів підприємств, установ та організацій. У зазначеній статті відсутнє положення про те, що громадянин повинен забезпечувати себе засобами індивідуального захисту за власні кошти, самостійно, - пояснює юрист.

За словами адвоката, доказів злісної непокори поліцейські не надали. Копій протоколів – також.

Речниця патрульної поліції області Катерина Басалига розповіла, за що патрульні склали на Павла Буська адміністративні протоколи: «Патрульні затримали його та на підставі статті 45 Закону України «Про Національну поліцію» застосували до чоловіка спецзасіб – кайданки. Надалі громадянина доставили до Тернопільського відділу поліції, де склали протокол за статтею 185 – злісна непокора законній вимозі поліцейського КУ про адміністративні правопорушення. Та протокол за статтею 44 прим. 3 – порушення правил щодо карантину людей. Також за цим фактом проводять службове розслідування в управлінні патрульної поліції в Тернопільській області».

Цю справу розглядатимуть у суді 22 травня.

Джерело glavcom
Відео 22 лютого 2021

Don Eduardo Asado

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020

Don Eduardo Asado

18 липня 2020