Волкер пояснив, як голосування "банківського" закону вплине на майбутнє України

10 квітня 2020
 Волкер пояснив, як голосування "банківського" закону вплине на майбутнє України

Голосування ВР так званого "антиколомойського" закону стане ключовим моментом, який визначить майбутнє України – під владою олігархів чи у реформованому за європейськими стандартами цивілізованому середовищі з підтримкою Заходу

Про це колишній спецпредставник США в переговорах щодо України Курт Волкер написав у розгорнутій статті, опублікованій на сайті Центру аналізу європейської політики (CEPA).

"Український парламент постане перед моментом істини, коли збереться (для голосування законопроекту щодо вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності – ред.)... В той час як новий коронавірус все більше впливає на країну, Рада повинна нарешті прийняти банківське законодавство, необхідне для отримання $8 млрд фінансування від МВФ, а також ще $1,5 млрд з інших джерел", - наголосив Волкер.

У цьому зв'язку експерт закликав Україну раз і назавжди на законодавчому рівні не допустити повернення націоналізованого ПриватБанку колишнім власникам або виплати їм будь-яких компенсацій."Українські платники податків одного разу вже сплатили гроші, компенсувавши нестачу в банку після того, як колишні власники вивели мільярди доларів. Ні українські платники податків, ні міжнародні фінансові установи, що стоять за ними, не повинні платити більше", - підкреслив експерт.

Волкер нагадав, що Україна впродовж минулих років суттєво покращила своє фінансове становище, продовжила структурні реформи, зміцнила власний імідж в очах іноземних інвесторів та заклала основу для стрімкого зростання. "Україна вперше з часів незалежності 1991 року почала випереджати глобальні ринки", - зауважив він.

Водночас, за словами дипломата, заміна молодої команди реформаторів новими обличчями, які асоціюються з олігархами, "шокувала ринки"."Заміна генпрокурора, який заслужив широку повагу завдяки боротьбі з корупцією, додала стурбованості. Результатом цього стало різке зростання видатків на запозичення, а над економікою країни почали сходитися темні хмари. І раптом, у момент, коли світові ринки почали падіння через коронавірус, економіка України стала падати ще швидше", - зауважив Волкер.

Та попри це, за його словами, МВФ, Світовий банк та ЄС готові допомогти Україні здолати кризу."МВФ збільшив пакет з $5 млрд до $8 млрд, Світовий банк пропонує $1 млрд, а ЄС - іще $500 млн. Щонайменше $2 млрд буде швидко виплачено МВФ, що дозволить майже негайно виділити кошти для боротьби з коронавірусом.

Без такої фінансової підтримки – а також без визнання МВФ належного виконання умов його програми - фінансове становище України почне падати швидше, ніж сьогодні", - підкреслив Волкер.Для забезпечення цієї фінансової підтримки Рада повинна затвердити банківське законодавство, наголосив колишній спецпредставник США.

"Забезпечення пакету МВФ та іншого фінансування також має важливе значення в умовах тривалої російської агресії. Росія розглядає слабку Україну без міжнародної підтримки як просту мішень для подальшого військового, політичного та психологічного тиску", - наголосив Волкер.А сильна Україна, у якій відбувається стале економічне зростання, яка орієнтована на ЄС та НАТО та має потужну підтримку союзників, буде Росії не по зубах.

"Земельна реформа та банківське законодавство не є кінцевими пунктами, це лише кроки на довгому шляху, який обіцяв подолати Президент Зеленський під час передвиборчої кампанії", - вказує колишній спецпредставник США.Він додав, що Україна й надалі потребує незалежної, кваліфікованої судової влади, неупереджених Генпрокуратури та Державного бюро розслідувань. Так само як і антимонопольного законодавства та механізму регулювання ролі олігархів, а також відкриття економіки для конкуренції й іноземних інвестицій."Отже, голосування Ради – це насправді момент істини. Будемо сподіватися, що нарешті воно зацементує обраний Україною шлях у майбутнє", - підсумував Волкер.

Джерело ukrinform.ua