"Вичистили усіх незгодних": український розробник, який звільнився з Twitter, розповів деталі "внутрішньої кухні"

23 листопада 2022
 "Вичистили усіх незгодних": український розробник, який звільнився з Twitter, розповів деталі "внутрішньої кухні"

Український розробник, колишній Staff Software Engineer у Twitter Віталій Бондаренко, який звільнився після ультиматиму Ілона Маска перед співробітниками, розповів деталі процесу звільнень спіробітників та політики нового власника

На його допис в LinkedIn звернуло увагу видання DOU.ua.

"Я дуже вдячний за те, що був там майже 14 місяців. Я був найнятий на посаду штатного інженера в команду, яка володіє кількома критично важливими сервісами. Я працював з дуже талановитими інженерами, і я пишаюся тим, чого досягла ця команда.

Але мені дуже сумно, що все так закінчилося. Багатий і зарозумілий хлопець, який купив Twitter, зруйнував його чудову робочу культуру, засновану на довірі та прозорості. Він почав з того, що не повідомив про свої наміри, а потім звільнив 50% працівників на основі невідомих показників. Що ж, це його компанія. Він може робити все, що хоче. Але чого він не може робити, так це переслідувати та ображати працівників! А саме це він і зробив", - пише український розробник.

За словами Бондаренко, команда Маска, зрозумівши, що звільнила кількох критично важливих інженерів, зателефонувала їм і попросила залишитися, давши лише 15 хвилин на прийняття рішення.

"Один з його найближчих нових директорів публічно заявив у Twitter, що інженери "ліниві, потрібні лише для передачі знань і будуть звільнені після її завершення", - пише розробник.

Бондаренко додав, що співробітники Маска влаштували чистку всіх, хто критикував спосіб роботи мільярдера з компанією.

"Його співробітники пройшлися по публічним каналам і "вичистили" всіх, хто критикував або навіть просто не приймав спосіб управління компанією, який використовував Ілон. Кращих інженерів називали некомпетентними за те, що вони не погоджувалися з тим, що говорив новий власник", - заявив Бондаренко.

"Зрештою, Ілон вирішив, що настав час залишити тільки лояльних співробітників. Він висунув ультиматум працівникам, вимагаючи, щоб вони взяли на себе зобов'язання дотримуватися "нової жорсткої культури, працювати довше і у вихідні", відкривши гугл-форму з єдиним запитом "Так, я хочу працювати в Twitter 2.0".

Думаю, увірвався терпець багатьом людям. Кілька критично важливих команд були розформовані повністю, а в інших залишилося 10-20% від штатної кількості до поглинання", - резюмував український розробник.

При цьому він упевнений, що інфраструктура Twitter, пори невдалі рішення і значні скорочення, виживе, оскільки вона дуже якісна.

Нагадуємо:

Сотні співробітників Twitter вирішили піти з компанії після того, як напередодні новий власник Ілон Маск встановив ультиматум: погодитися на "довгі години роботи з високою інтенсивністю" або звільнитися.

Мільярдер та власник Twitter Ілон Маск розіслав працівникам електронні листи, у яких вимагає зобов’язатись працювати у високо інтенсивному режимі або прийняти пропозицію звільнення з компанії з компенсацією.

Новий власник Twitter Ілон Маск напередодні вперше надіслав співробітникам електронного листа, щоб підготувати їх до "важких часів попереду" і заборонити віддалену роботу, якщо він особисто не схвалить її.

Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України